Мандруємо Батьківщиною: ТОП-10 найцікавіших печер України (фото)

В Україні налічується понад 1500 печер, кожна з яких представляє унікальний підземний світ, куди прагнуть поринути тисячі шукачів пригод щорічно.

"Українські печери вважаються найкрасивішими на всьому континенті – це справжні скарбниці, що приховують в собі загадки минулого," - передають Патріоти України з посиланням на Zruchno.Travel.

Ми зробили для вас добірку найцікавіших печер країни, куди потрібно відправитися в першу чергу.

Млинки

Млинки – це найбільша горизонтальна печера України. Її протяжність сягає 35 кілометрів.

Розташована вона в Тернопільській області, біля села Залісся.

До кінця печеру не досліджено, хоча на карти нанесено вже неймовірну кількість туристичних і спелеологічних маршрутів. Млинки – гіпсова печера. У більшості її галерей стіни рясно покриті гіпсовими кристалами різних розмірів, забарвлених в білий, жовтий, чорний і червоний кольори, кристалічним снігом.

Печера Оптимістична

Це, мабуть, найвідоміша печера в Україні – її знають всі спелеологи на планеті.

Печера Оптимістична – найдовша в світі гіпсова печера (занесена і в Книгу рекордів Гіннеса). Це також найдовша печера Євразії та друга (після Флінт-Рідж-Мамонтової в США) по довжині серед печер світу – 230 (!) кілометрів.

Знаходиться ця дивина світового масштабу в Тернопільській області, поблизу села Королівка.

Атлантида

Дивовижна триярусна споруда з крутими переходами розташована в Кам’янець-Подільському районі Хмельницької області.

Вхід в печеру знаходиться на висоті 7 метрів в борту покинутого гіпсового кар’єру.

За багатством кристалічного оздоблення це, мабуть, найунікальніше місце в Україні, проте підкорити її не просто, оскільки обладнаних маршрутів для туристів тут немає.

Печера Попелюшка

Зворушлива назва цієї печери зовсім не відображає її єства. На ділі – це справжній лабіринт із звивистими, вузькими, а часом і небезпечними ходами. Попелюшка займає третє місце за довжиною серед гіпсових печер.

Знаходиться на території Чернівецької області.

Вхід в печеру розташовано в Молдові, в той час як основна її частина знаходиться в Україні.

Соледарська соляна печера

Понад сто років тому, за часів розвитку соледобувної промисловості Донбасу, було знайдено це унікальне родовище. Вироблення ділянки досягло 200 кілометрів, однак екскурсійний маршрут пролягає тільки на ділянці в 700 м.

Соледар – не тільки мальовниче місце. Печера славиться своїми цілющими властивостями.

Кришталева

Тернопільська область славиться одним з найбільших (а можливо і найбільшим) в світі районом карстових печер. Довжина печер в цьому районі сягає 250 кілометрів.

Печера Кришталева – на даний момент одна з небагатьох відкритих печер для туристів.

Озерна

Ця печера досі не вивчена – досліджено лише 114 кілометрів. Озерну відкрили місцеві мешканці в 40-х роках.

Ця печера – єдина на Поділлі – має підземні озера, що займають третину площі печери.

Вертеба

Ця печера цікава тим, що поруч немає жодного гірського масиву або навіть пагорбів. Вхід в Вертебу – в 2 кілометрах від села, на піднятому водороздільному плато.

Вертебу ще називають “Наддністрянською Помпеєю”, тут виявлені сліди перебування первісної людини (різні предмети матеріального побуту, поховання), які відносяться до палеоліту, неоліту і більш пізнього часу.

Загальна довжина ходів – 8 км. Стіни печери гладкі, темні, багато ходів заповнені мулом.

Ювілейна

Це гіпсова печера, загальна довжина її ходів – 1,6 км. Вхід до неї схожий на звичайну нору. Але те, що вона приховує, варто того, щоб дістатися туди навіть поповзом.

Кілька галерей печери з’єднано короткими ходами.

У залі Планетарій – купол діаметром 8 м уздовж довгої осі.

Ювілейна, за свідченнями спелеологів-аматорів, славиться перепадами висоти, тому її цікаво досліджувати.

Романія

Романія вважається найбільшою печерою Українських Карпат, вона захована в лісі на околиці села. Загальна довжина печери 1 км, а глибина – 46 метрів.

Щоб потрапити всередину, потрібно пролізти через природний кам’яний колодязь за допомогою спеціального спорядження, навичок альпінізму і з дозволу адміністрації Карпатського заповідника.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Покрова Пресвятої Богородиці: Народні повір'я і традиції свята

п’ятниця, 14 жовтень 2022, 6:28

Для всього православного світу 14 жовтня є особливою датою - саме в цей день відзначається велике свято Покрови Пресвятої Богородиці. Одне з найулюбленіших свят українців (церков названих на честь Покрови - найбільше на території України.-ред.) пов'яза...

День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети

п’ятниця, 30 вересень 2022, 6:11

30 вересня святкують день ангела жінок на ім'я Віра, Любов, Надія і Софія. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в церкву, і попросити у ікони трьох великомучениць здоров'я, любові, благополуччя собі і своїй родині. Вранці в ...