Мати убитого бойовиками 16-річного активіста Степана Чубенка благає про допомогу

Сталіна Чубенко, мати 16-річного школяра Степана Чубенка, розстріляного бойовиками бандформування Вадима Погодіна "Керч", звернулася за допомогою до органів влади і громадськості України.

Степан Чубенко

Своє звернення вона розмістила на сторінці в Facebook, передають Патріоти України:

"Я, Чубенко Сталіна В'ячеславівна, мати по-звірячому замордованого і розстріляного ополченцями бандформування "Керч" 16-річного школяра Чубенка Степана, звертаюся по допомогу до органів влади і громадськості України.

Через 10 днів спливає термін адміністративного затримання в Криму Вадима Погодіна - організатора вбивства Степана Чубенка. У міській прокуратурі Краматорська готовий пакет матеріалів, на підставі яких треба запитувати екстрадицію Погодіна в Україну, але до сих пір прокуратура Краматорська не отримала офіційного доручення від Генеральної прокуратури України, як того вимагає процедура. Відповідно і Генеральна прокуратура України досі не звернулася з питання екстрадиції Погодіна до влади Криму. Я не думаю, що Генпрокуратура свідомо розвалює роботу, проведену місцевими органами прокуратури, через що Погодін через 10 днів може опинитися на волі. Я вважаю, що проблема в тому, що в офіційному запиті ГПУ не знають, як назвати окупаційну владу Криму, до якої повинні звернутися. Але я впевнена, що це не може бути приводом для того, щоб робота, яку виконали слідчі, виявилася марною і правосуддя не перемогло.

Я вимагаю від Генпрокуратури негайно відправити доручення в Краматорськ і далі необхідні матеріали до Криму для екстрадиції Погодіна в Україну.

Якщо протягом доби необхідні дії не будуть зроблені, я буду змушена звернутися до української та зарубіжної преси та почати протестну акцію біля стін Генеральної прокуратури.

У першому документі звинувачення мого сина з боку вбивць, а другий документ підтверджує його відсутність на території України.

Прошу максимального поширення цієї інформації."

Погодін звинувачується в низці важких злочинів: тортури українських полонених і вбивство 16-річного футболіста з Краматорська Степана Чубенка. Влітку 2014 бойовики Погодіна зсадили хлопця з поїзда за стрічку кольору українського прапора і катували. За наказом Погодіна, його підлеглі Михайло Сухомлинов і Юрій Москальов вивезли хлопчика в село під Донецьком, і там Погодін наказав убити юнака - стріляли в Степана сам Погодін і Сухомлинов. Після скоєних на Донбасі злочинів Погодін втік до Криму, де і був затриманий за запитом Інтерполу.

8 травня 2016 року Степан Чубенко удостоєний волонтерської народної нагороди - "Народний герой України. 28 червня 2017 Президент України Петро Порошенко нагородив Чубенка орденом "За мужність" III ступеня (посмертно).

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

З архіву ПУ. "Потому что нельзя быть красивой такой": На сервісі знайомств заблокували акаунт моделі через "занадто привабливі" фото

понеділок, 7 березень 2022, 23:55

Додаток Tinder знову опинився в центрі скандалу через свою занадто жорстку політику щодо розміщуваних знімків.

З архіву ПУ. Як "зливали" Донецьк: "Центральна влада, яка довірила в 2014-му Донбас Ахметову і Таруті, не знала пару секретів", - журналістка

п’ятниця, 25 лютий 2022, 23:30

Сподівання на те, що, захищаючи свої активи, олігархи захистять і місто, не виправдали себе... Помилка центральної влади, яка в 2014-му довірила регіон Ахметову і Таруті, полягала в тому, що сподівалися - захищатимуть свої активи і разом з ними Донецьк...