Медреформа набирає обертів: Що ще повинні знати українці

В зв'язку з реформою в українців виникає безліч питань, зокрема, що означає "370 грн на пацієнта", чи з'являться податки на медобслуговування, що відраховуватимуться із зарплат тощо.

Відповіді на найхвилюючі з них дав заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк, сказано на сторінці в Facebook глави МОЗ Уляни Супрун, передають Патріоти України.

Чи є медреформа страховою медициною?

Так, адже це одна з моделей страхової медицини, яка успішно працює в таких розвинутих країнах, як Великобританія, Швеція, Норвегія та ін.

Ця модель гарантує громадянам отримання базового пакету медичних послуг, який буде сплачений за рахунок держави.

Чи доведеться платити додаткові податки "на медицину"?

Ні, подібних податків введено не буде. Кошти будуть збиратися із загальних податків, які сплачує кожен громадянин, наприклад, із ПДВ.

Що означає "гроші за пацієнта"?

У 2018 році держава буде виділяти 370 гривень на медичне обслуговування кожного дорослого українця, на дітей і людей похилого віку - приблизно вдвічі більше.

Кожен українець може звертатися до лікаря, скільки йому необхідно, а лікар буде отримувати річний оклад в залежності від того, скільки пацієнтів знаходиться у нього на обліку. Тобто, це не означає, що пацієнт зможе отримувати медичну допомогу тільки в рамках належної суми. Це сума, яку буде отримувати медустанова, де працює його лікар.

На спеціалізоване або стаціонарне лікування обсяг коштів буде істотно більше, однак гранична планка об'єму суми поки не визначена. Реформа цієї структури почнеться у наступному році.

Чи будуть приймати вузькопрофільні фахівці безкоштовно?

Так, будуть, правда, недовго. На час перехідного періоду (поки Україна повністю не ввійде в нову модель медичного обслуговування), тобто до 2020 року, українці зможуть приходити на прийом до вузькопрофільних фахівців без направлень, а послуги оплачуватиме держава.

Після ж завершення цього періоду безкоштовно потрапити до хірурга, гінеколога, травматолога і т.д. можна буде тільки маючи напралення сімейного лікаря, терапевта чи педіатра (лікаря, з яким ви підписали договір про надання первинної медичної допомоги).

При цьому варто наголосити, що невідкладна та екстрена медична допомога надаватиметься повністю за рахунок держави.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Провідна неділя 2025 року: Прикмети та традиції, що треба знати про радоницю

неділя, 27 квітень 2025, 0:10

Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...

Світла середа 2025: Традиції і заборони третього дня після Великодня

середа, 23 квітень 2025, 7:40

Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...