Медична реформа: Чого чекати українцям у 2019 році

Для українців у 2019 році послуги медицини знову зміняться.

Так, Міністерство охорони здоров'я України підрахує, скільки коштує кожна послуга у лікарні, і за цими тарифами фінансуватиме медустанови, передають Патріоти України.

Безкоштовні пологи

У МОЗ обіцяють, що ніяких грошей "у кишеню" лікаря більше не буде. За кожну породіллю Національна служба перераховуватиме у пологовий будинок гроші.

"Пологи і спостереження за вагітністю будуть безкоштовними у 2019 році і в подальшому. Держава на 100% покриє вартість цих послуг", — зазначили у відомстві.

Швидка "літатиме"

Швидку допомогу розділять на екстрену, коли потрібна термінова госпіталізація, і невідкладну — вона буде виїжджати, коли загрози для життя людини немає, але є загроза для здоров'я: загострюється хронічна хвороба, підвищилася температура або тиск.

Реформування екстреної медичної допомоги розраховано на 5 років — із 2018-го по 2022 рік. Її головним підсумком має стати зменшення смертності пацієнтів, оскільки карети швидкої будуть на місці через 4-8 хвилин після виклику, а не 10-20 хвилин, як зараз.

Безкоштовна діагностика

Щоб зробити будь-який аналіз або діагностику, обов'язково треба буде мати направлення сімейного лікаря. Тільки з ним можна безкоштовно пройти рентген, УЗД, мамографію, ехокардіографію серця та інші аналізи й діагностичні процедури.

Електронна картка пацієнта

У неї лікарі вноситимуть усі дані про здоров'я людини й призначатимуть лікування. Так, лікарям не доведеться довго вивчати записи своїх колег, вони одразу зможуть отримати потрібну інформацію.

Джерело: Сегодня
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

7 грудня - День святої Катерини: Традиції і прикмети свята

середа, 7 грудень 2022, 8:57

Цей день ще називають Святом жіночої долі. День святої великомучениці Катерини щорічно відзначають 7 грудня: прислухаються до прикмет, дотримуються традицій та ворожать на свою долю, передають Патріоти України. Водночас, це давнє слов’янське свято долі...

"Пилип не до всіх прилип": У християн східного обряду починається Різдв'яний піст. Що треба знати про Пилипівку

понеділок, 28 листопад 2022, 9:09

Заговини до посту завжди починається на Пилипов день (27 листопада), звідси бере початок народна назва цієї церковної аскези. 28 листопада, для православних вірян починається Різдвяний піст, котрий встановлено на честь святкування Різдва Христового, на...