2018-2019 - перехідний період, після якого українцям доведеться офіційно платити в лікарнях. "З 1 січня 2020 реалізація державних гарантій медичного обслуговування населення за програмою медичних гарантій здійснюється для всіх видів медичної допомоги", - йдеться в прийнятому законі про гарантії медичного обслуговування. В цьому і в наступному роках чиновники повинні порахувати і затвердити тарифи на всі медичні послуги, передають Патріоти України.
У 2019-му платна медицина може з'явиться частково, а вже з 2020-го - тарифи вступлять в силу. При чому, відповідно до закону, за найпоширеніші медпослуги буде платити держава, решту потрібно буде оплачувати з власного гаманця, або ж за допомогою медичної страховки.
Тарифи на медичні послуги поки що не розрахували. У профільному парламентському комітеті вже з'явилися передбачувані розцінки. Наприклад, майже в 28 грн обійдеться вимірювання тиску, а лікування відкритої рани пальця може обійтися більш ніж в 70 тис. грн. Залежно від того, скільки грошей виділять на медицину в 2020 році, і буде формувати список "медичних послуг", які оплачує держава.
До слова, в цьому році медична реформа торкнулася "первинки", тобто педіатрів, терапевтів і сімейних лікарів. На кожного дорослого хворого вони можуть отримати від держави 370 грн/рік. І чим більше пацієнтів, тим вище зарплата у лікаря. Пацієнти повинні укладати меморандуми з лікарями первинної ланки.
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...
Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...