Межа бідності - це $2,5 тис. зарплати: Українка про те, як живуть у Швейцарії

Середньої зарплати в Швейцарії немає. Межа бідності – це $2,5 тис. На таку суму в місяць прожити фізично неможливо.

Про це розповідає українка Ірина Бранденберг з Ужгорода, яка мешкає у Швейцарії понад 20 років, передають Патріоти України з посиланням на xalva.media.

“Квартири у нас прийнято знімати. Адже робота сьогодні є, завтра немає. Той, хто знімає квартиру, абсолютно необмежений в пересуванні. Це набагато легше. Сімейні пари, у яких кар’єра вже склалася, у яких є бізнес, купують будинки, – розповідає Ірина Бранденберг . – Люди тут люблять пересуватися. Іноді, як мовиться, кличе “дух мандрів”.

В цьому випадку здають квартиру, складають кудись свої речі і їдуть куди завгодно. Скажімо, на рік. Просто катаються країнами. Але в Швейцарії не прийнято подорожувати в кредит, на це люди відкладають гроші. Якусь частину на пенсію, якусь- на поїздки. Можна абсолютно спокійно домовитися з роботодавцем поїхати, наприклад, на три місяці. Це неоплачувана відпустка, але багато хто погоджується”.

За словами українки, у Швейцарії рідкість, коли дітей заводять в 25 років. В основному – після 30 і в 40.

“Дитину ми тільки в 40 років завели. Спочатку хотіли побудувати кар’єру, пожити для себе, помандрувати, а потім вже осісти. Тут так прийнято, якщо з’являється дитина, розраховуй тільки на свої сили. Система така, що безкоштовні дошкільні установи взагалі відсутні. Тут все приватне і за все треба платити. Садок обов’язковий, але там дітки тільки з 4, а то і з 5 років. І школа у нас тільки до обіду. З 8 ранку до 12, все. Після обіду там буває пару днів по 2 годинки наверстки”.

“Решту часу потрібно, щоб за дітьми хтось наглядав або дорогі приватні установи. Бабусі і дідусі не збираються сидіти з онуками. Бабуся, яка пожертвує своїм вільним часом на дітей дочки або сина, – рідкість”.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Провідна неділя 2025 року: Прикмети та традиції, що треба знати про радоницю

неділя, 27 квітень 2025, 0:10

Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...

Світла середа 2025: Традиції і заборони третього дня після Великодня

середа, 23 квітень 2025, 7:40

Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...