Міністр закордонних справ Болгарії Катерина Захарієва вказала на незнання історії президентом РФ Володимиром Путіним

Болгарський дипломат тицьнула російського президента носом в слова його ж прислужника - Володимира Гундяєва «патріарха Кіріла», який раніше сказав, що саме болгари принесли книжкову грамотність в Росію, а не хтось інший.

Міністр закордонних справ Болгарії Катерина Захарієва вказала на незнання історії президентом РФ Володимиром Путіним. Дипломат опублікувала відповідь з приводу висловлювання «самого ввічливого» президента про те, що слов'янська писемність прийшла в Росію нібито з «македонської землі», повідомляють Патріоти України.

«Я дізналася, що президент Росії Володимир Путін сьогодні звернувся до свого македонського колеги Георге Іванова зі словами:«Писемність прийшла до нас з македонської землі"... Давайте зробимо кілька уточнень: Створення писемності стало по волі і за участю болгарської держави, і не випадково болгарський володар Борис I присутній у всіх старослов'янських книгах як Цар Борис Михайло Покрестітель, який приніс віру і писемність», - підкреслила глава МЗС Болгарії.

Крім того, Захарієва нагадала Путіну, погано вивчавшому історію в школі і на заняттях в КДБ, що 29 квітня 2012 року його ж соратник і підлабузник Патріарх Московський і всієї Русі Кирило, перебуваючи в Софії, сказав, що саме болгари принесли книжкову грамотність в Росію. Примітно, що глава болгарського дипломатичного відомства постаралася бути максимально коректною, щоб не образити Путіна. Проте, її «урок історії» справив досить сильне враження, після якого в Мережі стали називати президента РФ «двієчником».

«Ми не можемо не радіти, що навіть глави держав інших країн вітають один одного з найсвітлішим болгарським святом. Це, безсумнівно, є визнанням внеску нашої країни в європейську і світову культуру, де була створена кирилиця, і звідки вона поширилася в інші країни і народи», - додала Захарієва.
Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

З архіву ПУ. "Потому что нельзя быть красивой такой": На сервісі знайомств заблокували акаунт моделі через "занадто привабливі" фото

понеділок, 7 березень 2022, 23:55

Додаток Tinder знову опинився в центрі скандалу через свою занадто жорстку політику щодо розміщуваних знімків.

З архіву ПУ. Як "зливали" Донецьк: "Центральна влада, яка довірила в 2014-му Донбас Ахметову і Таруті, не знала пару секретів", - журналістка

п’ятниця, 25 лютий 2022, 23:30

Сподівання на те, що, захищаючи свої активи, олігархи захистять і місто, не виправдали себе... Помилка центральної влади, яка в 2014-му довірила регіон Ахметову і Таруті, полягала в тому, що сподівалися - захищатимуть свої активи і разом з ними Донецьк...