Місія - допомагати дітям з незаможних родин: Німецький лікар проводить безкоштовні операції

Пластичний хірург Клаус Екснер планує безоплатно допомогти майже сотні маленьких українських пацієнтів.

Клаус Екснер (в центрі)

Німецький лікар відбирає лише найважчі випадки: тих пацієнтів, які без операції не можуть вести нормальний спосіб життя і часто дистанційовані від суспільства, – повідомляють Патріоти України з посиланням на Deutsche Welle.

Також пріоритет мають малозабезпечені родини. Власне, допомагати дітям з незаможних родин – це і є місія, з якою лікар їздить у Південну Америку, Африку, Азію та в Україну. Поїздки оплачують благодійники, а операції він виконує безоплатно. Знайти мотивацію для цього, каже, не складно.

“Коли ти приїжджаєш і кожного разу бачиш, як багато дітей чекають на нашу допомогу, то розумієш, що дорога з Франкфурта не є настільки далекою, щоб не знайти час і не приїхати, щоб допомогти вашим дітям”, – пояснює Клаус Екснер.

Його вражає велика кількість вроджених патологій в українських дітей. “Я би не пов’язував це з Чорнобилем. Я багато їжджу світом і бачу, що всюди є свої проблеми. В Україні – це птози, набряки на обличчі, а в Азії, наприклад, багато мають вовчу губу. Наука повинна ще добре попрацювати над цим, щоб дослідити причини цього явища”, – каже лікар.

Привіз дружину як колегу

У Львові Клаус Екснер вже восьмий раз. Вперше сюди він приїхав ще 2012 року на прохання брата, у межах благодійної ініціативи німецьких уболівальників “Big Shoe”, пов’язаної з проведенням Чемпіонату Європи з футболу. Далі продовжував приїжджати вже за власний кошт і гроші інших благодійників. За цей час встиг допомогти кільком сотням пацієнтів: дав понад 300 консультацій та прооперував 130 хворих. Нинішня програма перебування німецького лікаря у Львові – 60 консультацій та 29 операцій за тиждень.

Часто допомогти оперувати він кличе своїх колег з Німеччини. Цього разу привіз із собою дружину – Б’янку Байкан-Екснер (Bianca Baican-Exner), також пластичного хірурга.

“Моя дружина 15 років займається гуманітарною допомогою, тому переконати її приїхати не було складно. Як тільки я їй розповів про це, вона одразу погодилася, хоча нашій дитині минуло лише півтора року”, – каже Клаус Екснер.

Маленьку доньку лікарі привезли з собою. Вона допомагає подружжю відновлювати сили після багатогодинних щоденних операцій. Коли донька поруч, втома не так відчутна, каже Б’янка Байкан-Екснер. Загалом враження від України й української медицини у неї – приємні.

“Пластична хірургія однакова у всьому світі. Просто є багатші та бідніші крани. Україну я відношу до багатших. Тут є свій потенціал, який сам може давати собі раду. Тут лікарі мають хорошу освіту, і ми можемо колегіально обмінюватися досвідом. Ми постійно в контакті”, – каже лікарка.

Навчити українських лікарів

Передати досвід – один із пунктів візиту Екснера в Україну. Хоча цього разу спеціальних лекцій або майстер-класів для українських лікарів він не планує, українські медики все одно поруч з ним, уважно слухають і дивляться, що німецький медик робить і що говорить пацієнтам. Через це Клаус Екснер час від часу переходить на англійську мову, коментуючи свої дії, щоб більше лікарів його зрозуміли.

Василь Савчин, керівник опіковим відділенням восьмої лікарні Львова, на запрошення якого і приїхав Клаус Екснер до міста, каже, що спостерігати за його роботою – це вже досвід. “Цього разу він робить складні операції, складні випадки: є менгіома, є реконструкція вуха. Для нас – це дуже важливо, бо вони мають свої методики, свій досвід. Важливо перейняти той досвід, який для нас є новим. Як, наприклад, особливості формування вуха з хряща”, – каже український лікар.

Клаус Екснер також наголошує, що готовий передавати досвід.

“Це – дуже важливо, що ми тут працюємо з українськими лікарями, і вони опановують наші техніки. Згодом вони зможуть це використовувати в Україні. Це краще, аніж кожну дитину скеровувати в Німеччину, шукати для цього можливості та гроші”, – каже він. Екснер вірить, що рівень української медицини скоро суттєво покращиться. “ЄС запровадив безвізовий режим для України. Це – перша передумова, щоб лікарі частіше приїздили до нас. І ми будемо радо ділитися з ними своїм досвідом. Навіть якщо український лікар приїде на два-три дні, вони йому дуже допоможуть”, – зауважує Клаус Екснер.

Тим часом, поки німецький фахівець проводить операції, батьки, які не змогли потрапити до нього цього разу, вже думають про запис на наступний його візит, який, швидше за все, відбудеться вже восени.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

З архіву ПУ. Кухня літа: Рецепти швидких, смачних та простих страв з кабачків

п’ятниця, 15 липень 2022, 23:55

Страви з кабачків – це те, без чого важко уявити собі літо! Цей овоч дуже універсальний – з кабачків можна готувати перші, другі страви та закуски. Рецепти з кабачками дуже прості у приготуванні, то ж з ними впорається будь-хто. Окрім своїх корисних вл...

З архіву ПУ. "Потому что нельзя быть красивой такой": На сервісі знайомств заблокували акаунт моделі через "занадто привабливі" фото

понеділок, 7 березень 2022, 23:55

Додаток Tinder знову опинився в центрі скандалу через свою занадто жорстку політику щодо розміщуваних знімків.