"Молодчики с молотками не помогут": Правозахисник розповів, як вирішити проблему з ромами в Україні

Проблему з ромами, яка останнім часом стала актуальною в українському суспільстві, не можна вирішити руйнуванням таборів і побиттям людей.

Про це заявив правозахисник Роман Лихачов, передають Патріоти України.
Він розповів, що ключова проблема - це інтеграція ромів в українське співтовариство і подальше їх освіту, присутність на ринку праці та інше. За його словами, ця проблема є наслідком розпаду «радянської примусової системи боротьби з бродяжництвом та кочовим способом життя».

«Начиная со времен Хрущёва, ромов принудительно заставляли «садиться» на землю, вести оседлый образ жизни. С одной стороны еще при Советском Союзе это было принудительно и совершенно не считались ни с культурными традициями, ни с правом на свободу выбора места жительства и прочими правами человека, которые Советское государство не уважало», — каже правозахисник.

При цьому, зазначає він, цей нав'язаний режим гарантував ромам певні соціальні гарантії та можливості: «С распадом Советского Союза и с распадом вот этой социальной системы ромы оказались среди тех уязвимых групп, по которым это ударило больнее всего, с распадом сельского хозяйства организованного системой колхозов и т.д».

Лихачов вважає, що інтеграція ромів в українське суспільство - це проблема вже декількох поколінь.

За словами правозахисника, велика частина ромів, насправді, цілком інтегрована в суспільство, має освіту і роботу. Однак такі представники залишаються поза увагою людей, завдяки діяльності деяких асоціальних груп ромів, які не мають освіти і ведуть маргінальний спосіб життя.

«Успешные социально интегрированные, образованные ромы, которые являются частью общества, в этом контексте себя как ромы не позиционируют, потому, что боятся столкнуться с негативом и соответственно их пример не виден для украинского общества. Украинское общество обобщает свои представления о ромах основываясь на других, тех которые бросаются в глаза и те, которые дают основания только для негативных стереотипов», — вважає експерт.

Щоб виправити ситуацію, говорить Лихачов, потрібно, щоб держава доклала зусилля з інтеграції ромів в українське суспільство. Зусилля повинні бути пов'язані з доступом до освіти. Крім того, потрібно викорінити практику дискримінації ромів як в суспільстві, так і на ринку праці.

«На самом деле, безусловно, это в первую очередь ответственность государства, которое обязано обеспечить образованием. Работу в отличие от социалистического советского государства нынешнее украинское государство никому не обязано давать, хотя по собственной специализации, пожалуй, что должно. А вот, например, образование давать это обязательство, закреплённое в конституции, в законе об образовании. И то, что Украинское государство в данной сфере относится к этому весьма халатно, это очень негативно, критически негативно отражается на интеграции и социализации ромов», — стверджує Лихачов.

За словами правозахисника, погроми таборів ромів, які влаштовують деякі радикальні організації, не є вирішенням проблеми: «Это является способом со стороны ультраправых экстремистов, во-первых, удовлетворить свои наклонности, потому что это весело и здорово громить беззащитную жертву, брызгать газом на женщин и детей. А во-вторых, они нащупали тему, по которой можно срубить дешевую популярность у населения».

Лихачов підкреслює, що насильство по відношенню і розпалювання міжнаціональної ворожнечі по відношенню до ромів є правопорушенням і злочином, який повинен бути розслідуваний, а винні притягнуті до відповідальності.

Джерело: InfoResist
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

14 вересня - Воздвиження Хреста Господнього: Що категорично не можна робити в цей святковий день

субота, 14 вересень 2024, 0:10

14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...

Різдво Пресвятої Богородиці: Ця сильна молитва, прочитана з чистою душею, допоможе здійснити найзаповітніші бажання

неділя, 8 вересень 2024, 5:00

Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...