Монетизація субсидій: Чи все так красиво, як кажуть в Кабміні

Перший етап монетизації субсидій може привести тільки до накопичення боргів ОСББ.

Перший етап монетизації субсидій почався в Україні. Стосується він підприємств, які постачають житлово-комунальні послуги, та суб’єктів господарювання, які відповідають за утримання житлового фонду, передають Патріоти України.

Тепер субсидії з держбюджету будуть нараховуватися тільки за фактом надання послуги. Таке нововведення, яке повинне підвищити ефективність механізму надання субсидій, викликає побоювання для об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ).

У Всеукраїнській Раді глав ОСББ заявили, що гроші, призначені для виплати субсидій, будуть надходити на казначейські спецрахунки. ОСББ не зможуть отримати доступ до цих коштів, так як відшкодовані гроші можна буде витрачати тільки на певні потреби. Згідно з постановою Кабміну, ці відшкодування можна направити на оплату роботи підприємств-постачальників житлово-комунальних послуг або в бюджет у вигляді податків.

ОСББ вважаю, що гроші тепер просто будуть накопичуватися на рахунках, і ніхто не зможе використовувати їх за призначенням. Це навіть може привести до того, що ОСББ будуть тільки збільшувати свою заборгованість перед субпідрядниками, які відповідають за техобслуговування ліфтів, ремонтують спільне майно і так далі. За гроші зі спецрахунку не можна буде купити паливо, спецодяг, лопати, пісок та інші необхідні засоби.

Проблему ж можна буде вирішити тільки з впровадженням адресної монетизації субсидій, яка передбачена наступним етапом. Але для такого переходу потрібен час.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Трійця: Легке меню до святкового столу (фото, відео)

субота, 7 червень 2025, 23:10

На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...

Провідна неділя 2025 року: Прикмети та традиції, що треба знати про радоницю

неділя, 27 квітень 2025, 0:10

Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...