Про це пише в своєму Facebook Петро Кралюк - український публіцист, доктор філософських наук, професор Острозької академії, передають Патріоти України.
Як зазначив публіцист, середньовічна імперія, яка називається Русь або Київська Русь, "це не Україна, а тим більше - не Росія", хоча і мала історичне відношення до становлення однієї й іншої.
"Якщо провести паралель, то Русь до Росії й України має приблизно таке відношення, як Римська імперія до Румунії та Італії відповідно. Румуни взяли назву у римлян і вважають себе їхніми нащадками, хоча території нинішньої Румунії були віддаленою, "варварською" провінцією Римської імперії, куди ледь досягав римський культурний вплив. Жителі Апеннінського півострова, який був серцевиною Римської імперії, зараз називають себе не римлянами, а італійцями", - пише він.
За словами Кралюка, та ж ситуація склалася з росіянами й українцями: "Перші виникли на варварській околиці Русі, але, через різні історичні обставини, привласнили собі назву Русі і Росії (останнє - похідне від Русі). Українці, які зараз живуть на землях, які були серцевиною Русі (втім, у давні часи під Руссю розуміли переважно Київську), хоча і втратили свою "російську назву", але саме з їхніх земель "пішла Руська земля".
"Відповідно, як італійці мають набагато більше прав претендувати на давньоримську спадщину, ніж румуни, так само українці мають більше прав претендувати на спадщину Русі, ніж росіяни", - сказав на завершення професор.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...