Про це заявив представник Генштабу ЗСУ Олексій Терещук, передають Патріоти України з посиланням на Укрінформ.
"З 2014 року співпраця ЗСУ та релігійних організацій була обопільною, відбувалось об'єднання зусиль одночасно. На жаль, Московський патріархат не виявив бажання. Це їх бачення, і цифри кажуть самі за себе, який внесок кожної релігійної організації", – сказав він.
Терещук зазначив, що в липні 2014 року при штабі АТО почала працювати перша капличка з капеланом УГКЦ Андрієм Зелінським, а на кінець 2014 року переважна більшість військових частин на Донбасі мали на волонтерських засадах своїх духовних наставників.
За його словами, серед релігійних організацій, які здійснюють духовне наставництво над українськими бійцями, були представники УПЦ Київського патріархату, УАПЦ, Всеукраїнського союзу церков християн віри євангельської – п'ятидесятників, але не було представників УПЦ Московського патріархату.
Окрім того, перший заступник голови Синодального управління військового духовенства ПЦУ протоієрей Тарас Мельник розповів, що зараз на посадах в ЗСУ, Нацгвардії та Держприкордонслужбі офіційно перебувають 148 священиків православної церкви, а ще 600 – надають допомогу на волонтерських засадах. Священнослужителі духовно допомагають воєнкомам, працюють з учасниками АТО та їх сім'ями, з родинами загиблих.
15 січня відзначається одне з 12 головних церковних свят - Стрітення Господнє. Це свято символізує зустріч людства з Немовлям Ісусом. Слово "стрітення" на старослов'янській мові означає "зустріч", а друге значення цього слова - "радість". Це зустріч лю...
Цей день ще називають Святом жіночої долі. День святої великомучениці Катерини щорічно відзначають 7 грудня: прислухаються до прикмет, дотримуються традицій та ворожать на свою долю, передають Патріоти України. Водночас, це давнє слов’янське свято долі...