"Українська Православна Церква, яка має канонічний зв'язок із Вселенським Православ'ям, не зверталася до патріарха Варфоломія з проханням надати автокефалію православній церкві в Україні та не уповноважувала на це ні президента, ні депутатів Верховної Ради України. У зв'язку з цим згадані ініціативи є перевищенням влади, а також втручанням у церковні справи", - написано в повідомленні.
У заяві також висловлюється стурбованість тим, що надання автокефалії православної церкви в Україні "розглядається як питання не тільки релігії, а й геополітики". Стверджується, що ця тема є "предметом політичних маніпуляцій".
При цьому в УПЦ МП додали, що нібито завжди виступали за відновлення церковної єдності та за єдину церкву. "Однак запропонований і озвучений владою спосіб досягнення єдності не відповідає канонічному праву церкви й суперечить законодавству України. Адже влада просить надати Томос про автокефалію єдиної церковної структури, якої ще не існує. Саме тому вважаємо, що слід спочатку подолати розкол, відновити церковну єдність, і тільки після того ставити питання про зміну канонічного статусу єдиної православної церкви в Україні", - йдеться в заяві.
"Оскільки без канонічної Церкви неможливо мати єдину Церкву в Україні, то є підстави вважати, що насправді під виглядом створення єдиної Церкви сьогодні ховаються чергові спроби узаконити церковний розкол", - стверджують в УПЦ МП.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...