"Українська Православна Церква, яка має канонічний зв'язок із Вселенським Православ'ям, не зверталася до патріарха Варфоломія з проханням надати автокефалію православній церкві в Україні та не уповноважувала на це ні президента, ні депутатів Верховної Ради України. У зв'язку з цим згадані ініціативи є перевищенням влади, а також втручанням у церковні справи", - написано в повідомленні.
У заяві також висловлюється стурбованість тим, що надання автокефалії православної церкви в Україні "розглядається як питання не тільки релігії, а й геополітики". Стверджується, що ця тема є "предметом політичних маніпуляцій".
При цьому в УПЦ МП додали, що нібито завжди виступали за відновлення церковної єдності та за єдину церкву. "Однак запропонований і озвучений владою спосіб досягнення єдності не відповідає канонічному праву церкви й суперечить законодавству України. Адже влада просить надати Томос про автокефалію єдиної церковної структури, якої ще не існує. Саме тому вважаємо, що слід спочатку подолати розкол, відновити церковну єдність, і тільки після того ставити питання про зміну канонічного статусу єдиної православної церкви в Україні", - йдеться в заяві.
"Оскільки без канонічної Церкви неможливо мати єдину Церкву в Україні, то є підстави вважати, що насправді під виглядом створення єдиної Церкви сьогодні ховаються чергові спроби узаконити церковний розкол", - стверджують в УПЦ МП.
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...
Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...