"Москва "нервно курит": Прем'єр-міністр Андрей Пленкович вважає, що хорватський досвід може стати корисним для деокупації Донбасу

Прем'єр-міністр Хорватії переконаний, що деокупація має відбуватися мирно, за допомогою дипломатичних засобів і політичного тиску.

Прем'єр-міністр Хорватії Андрей Пленкович вважає, що хорватський досвід може стати корисним для деокупації Донбасу. Про це Пленкович повідомив під час Мюнхенської конференції з безпеки, виступаючи на сесії на тему: «Безпека у Східній Європі», передають Патріоти України.

Він нагадав, що з літа 1990 року до січня 1998 року деякі хорватські території були окуповані. "У нас було дві моделі їхнього звільнення. Одна - за допомогою воєнної і поліцейської операції, і ще одна - за допомогою дипломатичних зусиль під егідою Організації Об'єднаних Націй, і рішуча участь Америки завдяки генералу Кляйну (Жак-Поль Кляйн - УНІАН) у мирній реінтеграції Східної Славонії", - заявив Пленкович.

Він висловив переконання, що для врегулювання ситуації на Донбасі необхідно перейняти хорватський досвід деокупації територій - задіяти дипломатичні засоби і політичний тиск. "Беручи до уваги такий складний контекст ситуації в Україні, а також у Грузії, я думаю, що цей досвід, який покладається на засоби дипломатії, політики тиску, дуже довгого, але підтримуваного процесу, насправді призвів до реінтеграції території. На це знадобився час. Це було непросто. Це було дуже складно. Я думаю, що у нас в країні досі є особи, які по-справжньому не вдоволені цим процесом", - наголосив голова хорватського уряду.

На його переконання, процес реінтеграції краще проводити мирно. "Оскільки в Україні не заморожений конфлікт, імовірно, що з плином часу для нас це конфлікт низької інтенсивності, але для тих, хто гине, - це конфлікт, це агресія. І це ключовий аспект. Ми усі повинні усвідомлювати це", - наголосив Пленкович.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

14 вересня - Воздвиження Хреста Господнього: Що категорично не можна робити в цей святковий день

субота, 14 вересень 2024, 0:10

14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...

Різдво Пресвятої Богородиці: Ця сильна молитва, прочитана з чистою душею, допоможе здійснити найзаповітніші бажання

неділя, 8 вересень 2024, 5:00

Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...