Про це на своїй сторінці в Facebook написав російський економіст Владислав Іноземцев, передають Патріоти України.
"У грудні, після року роботи, новий четвертий блок Белоярскої АЕС відправили на плановий ремонт. Ремонт повинен був закінчитися в січні, але триває досі. З середини лютого на плановий ремонт відправлений третій блок електростанції. Отже зараз Белоярська АЕС електрику зовсім не виробляє", - написав він.
На даний момент четвертий блок Белоярскої АЕС не можуть запустити. "Четвертий блок не можуть запустити, тому що запуск реактора блокує автоматика. Найімовірніше проблема в неправильному завантаженні ТВЕЛів (паливних елементів - ред.) або неякісному паливі", - пояснює економіст.
За його словами, в даній ситуації є кілька варіантів для вирішення виниклої проблеми. "У ситуації, що склалася може бути чотири виходи. Після деякої спроби автоматика не заблокує запуск. Все буде добре, реактор буде працювати в штатному режимі. Надіслати людей в активну зону для перевантаження палива. На це ніхто не погоджується. В активній зоні рівень радіації такий, що тривалість життя складе кілька хвилин. Реактор запустити не вдасться. У цьому випадку доведеться будувати саркофаг, аналогічний саркофагу над четвертим блоком Чорнобильської АЕС. Заблокувати автоматику і запустити реактор. У 1986 році на четвертому блоці Чорнобильської АЕС саме це і було зроблено. Але на БАЕС реактор могутніше і використовується плутоній. У разі вибуху зони відчуження можуть з'явитися навіть в Польщі і Німеччині. Поки все рухається по третьому варіанту", - уточнює Владислав Іноземцев.
"Что то господин Иноземцев гонит пургу насчёт мощности реактора, которая больше, чем на ЧАЭС. По тепловой мощности 3200Мвт у РБК-1000 стоящие на ЧАЭС против 2100Мвт у БН-800 у Белоярской АЭС и по электрической мощности 1000Мвт против 880Мвт соответственно. А вот активность грамма плутония, который используется в реакторах БАЭС значительно превосходит активность урана на ЧАЭС, 2,3 ГБк против 80 кБк соответственно, это да, пол планеты загадят", - прокоментував читач ПУ Valeha78.
На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...