Про це на своїй сторінці в Facebook написав російський економіст Владислав Іноземцев, передають Патріоти України.
"У грудні, після року роботи, новий четвертий блок Белоярскої АЕС відправили на плановий ремонт. Ремонт повинен був закінчитися в січні, але триває досі. З середини лютого на плановий ремонт відправлений третій блок електростанції. Отже зараз Белоярська АЕС електрику зовсім не виробляє", - написав він.
На даний момент четвертий блок Белоярскої АЕС не можуть запустити. "Четвертий блок не можуть запустити, тому що запуск реактора блокує автоматика. Найімовірніше проблема в неправильному завантаженні ТВЕЛів (паливних елементів - ред.) або неякісному паливі", - пояснює економіст.
За його словами, в даній ситуації є кілька варіантів для вирішення виниклої проблеми. "У ситуації, що склалася може бути чотири виходи. Після деякої спроби автоматика не заблокує запуск. Все буде добре, реактор буде працювати в штатному режимі. Надіслати людей в активну зону для перевантаження палива. На це ніхто не погоджується. В активній зоні рівень радіації такий, що тривалість життя складе кілька хвилин. Реактор запустити не вдасться. У цьому випадку доведеться будувати саркофаг, аналогічний саркофагу над четвертим блоком Чорнобильської АЕС. Заблокувати автоматику і запустити реактор. У 1986 році на четвертому блоці Чорнобильської АЕС саме це і було зроблено. Але на БАЕС реактор могутніше і використовується плутоній. У разі вибуху зони відчуження можуть з'явитися навіть в Польщі і Німеччині. Поки все рухається по третьому варіанту", - уточнює Владислав Іноземцев.
"Что то господин Иноземцев гонит пургу насчёт мощности реактора, которая больше, чем на ЧАЭС. По тепловой мощности 3200Мвт у РБК-1000 стоящие на ЧАЭС против 2100Мвт у БН-800 у Белоярской АЭС и по электрической мощности 1000Мвт против 880Мвт соответственно. А вот активность грамма плутония, который используется в реакторах БАЭС значительно превосходит активность урана на ЧАЭС, 2,3 ГБк против 80 кБк соответственно, это да, пол планеты загадят", - прокоментував читач ПУ Valeha78.
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...
Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...