У цій публікації – про Миколу Кибальчича. Саме він запропонував літати у космос на ракетах, пишуть Патріоти України з посиланням на Факти ICTV.
Отже… Микола Кибальчич.
Першим, хто запропонував використати ракети для польоту людини у космос, був українець Микола Кибальчич. Він – автор проекту-схеми першого у світі реактивного літального апарата, винахідник вибухових речовин і бомб…
Кибальчич – старовинне прізвище, поширене в Сербії. За часів Османського панування в Сербії Кибальчичі боролися із турками. Повстанці створили рух гайдуків.
За родинною легендою, один з таких загонів очолював молодий священик Федір Кибальчич. Турки призначили велику винагороду за його голову, тому рада гайдуків наказала Федору втекти до Рувимської пустині – монастиря біля міста Сосниця на Чернігівщині. Там Федір Кибальчич поклав початок їхньому роду в Україні.
А Микола Кибальчич народився 31 жовтня 1853 року в місті Королі, в родині священика. Бунтівний підліток покинув духовну семінарію у Чернігові і вступив до гімназії у Новгород-Сіверському.
Там хлопчик захопився хімією і одержав за це прізвисько Миколка-піротехнік. Пізніше набував знань у Петербурзькому інституті інженерів шляхів сполучення, але перейшов до Медико-хірургічної академії.
Саме в стінах академії Микола Кибальчич подружився з революціонерами-терористами – народовольцями. Кибальчич почав працювати в так званих пекельних лабораторіях, де ці молоді люди виготовляли вибухівку і зброю для терористичних актів.
Кибальчич спромігся в домашніх умовах виготовляти нітрогліцерин і динаміт. Він так поліпшив їх якість, що його динаміт був потужнішим за динаміт винахідника цієї речовини, Альфреда Нобеля.
На імператора Олександра ІІ терористи-народовольці здійснили шість замахів. Увійшовши до складу терористичної групи Андрія Желябова, Кибальчич проаналізував помилки попередніх замахів і створив надпотужну бомбу.
Вона була попередницею сучасної гранати. Такої зброї Європа ще не знала. Й під час фатального для царя замаху 1 березня 1881 року вирішальну роль зіграла сила цієї бомби.
Звісно, після цього Миколі Кибальчичу бути на свободі довелося недовго. Його заарештували через сімнадцять днів після теракту. І от ув’язнений у камері за кілька днів до страти Кибальчич розробив проект реактивного літального апарата.
У проекті він дослідив проблему гальмування апарата при спуску на Землю. Схему ракети смертник видряпав уламком ґудзика на тюремній стіні.
Микола Кибальчич передав папери з проектом ракети своєму адвокату. Та жандарми вилучили креслення й поклали їх до спеціального архіву таємної канцелярії.
Тому вперше винахід, опис ракети, було опубліковано аж 1918 року в журналі Былое. Значно пізніше ідеї ракетобудування оприлюднив Костянтин Ціолковський.
Кибальчич був відданий до суду разом з іншими терористами й страчений 3 квітня 1881 року. Миколу Кибальчича повісили і закопали на смітнику.
Родині Миколи Кибальчича влада запропонувала змінити прізвище, та рідні відмовилися й відтак зазнали репресій.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...