У доповіді колишнього генсекретаря НАТО Андерса Фог Расмуссена йдеться про необхідність створення міжнародного військового контингенту з близько 20 тис. військовослужбовців. Контингент миротворців пропонують сформувати з "нейтральних" європейських країн - Австрії, Фінляндії та Швеції, з держав пострадянського простору, таких як Білорусь, Монголія і Казахстан, а ще країн Латинської Америки. Правда, деяких членів НАТО пропонують-таки включити, але тільки тих, які сприймаються Росією як дружні, наприклад, Грецію.
Шість можливих захисників миру на Донбасі
На початку лютого на спільній прес-конференції канцлера Австрії Себастьяна Курца з Петром Порошенко у Відні, Курц заявив, що Австрія підтримує ідею розміщення миротворців ООН на Донбасі і готові обговорити це питання, якщо від України надійде таке прохання.
Про своє приєднання до миротворчої місії на Донбасі заявили і в Німеччині. Так, уповноважений Бундестагу з питань збройних сил член Соціал-демократичної партії Німеччини Ханс-Петер Бартельс заявив, що військовослужбовці Бундесверу можуть приєднатися до майбутньої миротворчої місії ООН в Донбасі.
Міністр оборони Швеції Пітер Хультквіст виступаючи на Мюнхенській конференції з безпеки заявив, що Швеція надасть свої війська для миротворчої місії ООН на схід України, якщо побачить для цього належні умови, а також вважатиме, що така місія дійсно зможе допомогти.
Президент Білорусі Олександр Лукашенко також підтримав ідею з введенням миротворців на Донбас і запропонував направити миротворців з боку Білорусі, але тільки за умови домовленості між президентами України і Росії - Петром Порошенко і Володимиром Путіним.
Про готовність брати участь в проведенні в Україні миротворчої операції під егідою ООН заявив і президент Фінляндії Саулі Нііністе.
Крім цього, в ході візиту в Україну в жовтні 2017 року міністр оборони Канади Хардж Саджан заявив, що Канада може приєднатися до миротворчої місії ООН в Донбасі, якщо переконається, що інтереси України будуть враховані.
Реакція основних гравців на введення миротворчої місії на схід України
За введення "блакитних касок" на Донбасі виступили в США і в Україні. У Штатах неодноразово заявляли про підтримку України в планах введення миротворчої місії. НАТО також підтримує ідею розташування можливій миротворчій місії ООН на сході України на всій території конфлікту. Однак на Мюнхенській конференції з безпеки Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що в цьому питанні поки немає прогресу, однак вважає, що необхідно продовжити роботу в цьому напрямку.
В Москві очікувано розкритикували так званий "доповідь Расмуссена" щодо врегулювання конфлікту на Донбасі. Там заявили, що дана доповідь недостатньо співвідноситься з положеннями мінських домовленостей, а саме вони "залишаються основою для політичного рішення" конфлікту в Україні.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...