Мисливці Полторака: Неповнолітній зняв на телефон, як військоматівці прямо на вулиці намагалися забрати його з "цивілки"

Виявилося, що чоловік не досяг призовного віку.

У соціальних мережах набув поширення відеоролик, знятий перехожим у Рівному. У ролику фігурують люди у військовій формі, які намагались забрати перехожого до військового комісаріату, передають Патріоти України.

Автор відео у коментарі для місцевого телеканалу UA: Рівне розповів: «Йшов на роботу, вийшов з дому, йшов по тротуару в навушниках до мене під‘їхала машина «хюндай» і вийшла людина в формі і каже – чому ви не звертаєте на нас увагу, кажу – я вас не почув. Вони кажуть, присядьте до нас, ви повинні проїхати з нами до військового комісаріату. Я питаю – на якій підставі? Вони пояснюють, що якась операція по розшуку тих осіб, які ухиляються від армії, від воєнної служби».

«Я пояснив, що я не призовного віку, вони мені мені кажуть, що все одно треба проїхати. Вони не пред'явили ніяких посвідчень, хамили, викликали поліцію на тій підставі, що я не хочу з ними їхати. Я теж викликав поліцію в свою чергу. У них не було моїх даних, вони не знали – хто я, що я. Вони просто підходили до людей», – розповів чоловік. Він запевнив, що ніколи не був прописаний в Хмельницькій області.

Командир батальйону Управління патрульної поліції Андрій Ліснічук розповів про ситуацію, яку зафіксувала поліція: «Було два виклики від представників військкомату з Хмельницької області та 19-річного чоловіка, який повідомляв, що у нього виник конфлікт з чоловіками у військовій формі. Патрульні перевірили документи у представників військкомата, у яких були і відрядні документи і документи, що посвідчують, що люди у військовій формі – справді працівники військкомату. Патрульні відібрали пояснення в обох сторін. Інспектори патрульної також з'ясували у міському відділку поліції, що чоловік не перебуває у розшуку як громадянин, який ухиляється від проходження військової служби», – розповів Андрій Ліснічук.

Хмельницький обласний військовий комісар Сергій Присяжнюк відмовився пояснити ситуацію:

– Ми хочемо з'ясувати, звідки були ці військовослужбовці? – запитує кореспондент.

– Не знаю про що ви говорите. Ніяких коментарів я вам давати не буду, я вопше не розумію, що случілось? Война началась? Сьогодні вихідний день, – каже Сергій Присяжнюк.

Речник оперативного командування «Захід» Анатолій Прошин спочатку сказав кореспонденту, що цей громадянин знаходився в розшуку. Проте після того, як ми запитали, чому розшукували чоловіка, який не досягнув призовного 20-річного віку, Анатолій Прошин повідомив, що військовослужбовці з Хмельницького були направлені в Рівне для посилення оперативних груп: «Дані віськовослужбовці, які знаходилися на території Рівненської області, вони були направлені сюда для посилення оперативних груп, щодо вручення і розповсюдження повісток для людей, які є призовного віку», – розповів Анатолій Прошин та пояснив, що відбувається випадках, коли оперативна група підходить до людини: «Якщо ж людина йде на конфлікт, то військовослужбовці вправі викликати поліцію і в присутності поліції перевірити документи і в супроводі правоохоронців доставити цю особу в військкомат для уточнення цих персональних даних з подальшим прийняттям рішення, що робити – чи відправляти на проходження медичної комісії чи відправити на військову строкову службу. Законом нам це не забороняється», – каже Прошин.

Також він пояснив, які особи потрапляють в поле зору працівників військкомату: «На вигляд щоб були призовного віку – 18 років, по закону призиваються з 20 років. Тут порушення чинного законодавства працівниками військкомата я не бачу. Масово не виконується закон, люди не прибувають в військкомати. Якщо б виконували у нас закон, такого б не було, ми йдемо на крайні міри. Ми вже йдем на крайні міри», – пояснив Прошин.

Адвокат Олександр Бражніков вбачає в діях службовців порушення: «Конституція України прямо встановлює, що держава і її органи повинні діяти виключно в межах закону. Якщо громадянину дано право робити те, що не заборонено, робити те, що не заборонено службовій особі, або органу якомусь не можна. Це [дії посадовців військкомату] є пряме порушення вимог Конституції України і прямо тягне не склад кримінального правопорушення, передбаченого статтею 365, яка називається «перевищення службових повноважень». Якщо такі люди, які проводять такі операції отримують на це вказівку, то відповідальність як співучасники повинні нести їхні керівники», – розповів він.

Оригінальне відео. Обережно, воно містить нецензурну лексику.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Як австрійці господарювали в українському селищі під час Першої світової (фото)

неділя, 23 червень 2024, 22:55

На знімках зображені солдати та місцеві мешканці. Фото зберігаються у Австрійському державному архів. Журналісти пропонують переглянути світлини селища Перегінське - тепер Рожнятівський район Івано-Франківської області, передають Патріоти України. Вони...

Трійця: Легке меню до святкового столу (фото, відео)

неділя, 23 червень 2024, 5:40

На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...