Православна церква України фінансується за рахунок пожертвувань віруючих, а також коштів від покупок свічок і замовлених потреб. Про це розповів предстоятель ПЦУ митрополит Київський і всієї України Епіфаній, передають Патріоти України з посиланням на Радіо Свобода.
За його словами, церкви Київського патріархату ніколи не отримували підтримки від держави, а тому їм доводиться самостійно знаходити благодійників в Україні та з-за кордону, які б підтримували їх діяльність.
"Ми не є держслужбовцями, на відміну від, наприклад, системи, що діє в Елладській православній церкві в Греції. Це такий унікальний приклад того, що церква і держава єдині, не роз'єднані. А згідно з Конституцією України, церква і держава роз'єднані між собою. Можливо, в Києві багатші парафії, які можуть утримувати гідно священнослужителя. Якщо ми поїдемо в будь-який район, навіть Київської області, то побачимо, що священик практично виживає. Він не має можливості навіть вижити за рахунок свого приходу. Тому веде якесь господарство, він займається певною діяльністю для того, щоб забезпечити свою сім'ю", - зазначив Епіфаній.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...