Митрополит Київський і всієї України Епіфаній розповів, як виживають священики

Митрополит запевняє, що священиків в Україні вистачає, але проблема в тому, що громади не можуть їх утримувати.

Православна церква України фінансується за рахунок пожертвувань віруючих, а також коштів від покупок свічок і замовлених потреб. Про це розповів предстоятель ПЦУ митрополит Київський і всієї України Епіфаній, передають Патріоти України з посиланням на Радіо Свобода.

За його словами, церкви Київського патріархату ніколи не отримували підтримки від держави, а тому їм доводиться самостійно знаходити благодійників в Україні та з-за кордону, які б підтримували їх діяльність.

"Ми не є держслужбовцями, на відміну від, наприклад, системи, що діє в Елладській православній церкві в Греції. Це такий унікальний приклад того, що церква і держава єдині, не роз'єднані. А згідно з Конституцією України, церква і держава роз'єднані між собою. Можливо, в Києві багатші парафії, які можуть утримувати гідно священнослужителя. Якщо ми поїдемо в будь-який район, навіть Київської області, то побачимо, що священик практично виживає. Він не має можливості навіть вижити за рахунок свого приходу. Тому веде якесь господарство, він займається певною діяльністю для того, щоб забезпечити свою сім'ю", - зазначив Епіфаній.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

"Пилип не до всіх прилип": У християн східного обряду починається Різдв'яний піст. Що треба знати про Пилипівку

понеділок, 28 листопад 2022, 9:09

Заговини до посту завжди починається на Пилипов день (27 листопада), звідси бере початок народна назва цієї церковної аскези. 28 листопада, для православних вірян починається Різдвяний піст, котрий встановлено на честь святкування Різдва Христового, на...

Покрова Пресвятої Богородиці: Народні повір'я і традиції свята

п’ятниця, 14 жовтень 2022, 6:28

Для всього православного світу 14 жовтня є особливою датою - саме в цей день відзначається велике свято Покрови Пресвятої Богородиці. Одне з найулюбленіших свят українців (церков названих на честь Покрови - найбільше на території України.-ред.) пов'яза...