"На" чи "в" Україні: Російський політолог дав урок росіянам

Всі люди, які поважають Україну, на прохання самих українців повинні вживати прийменник “в” Україні замість “на”.

Олександр Шмельов

Таку думку на сторінці в Facebook висловив російський політолог Олександр Шмельов, передають Патріоти України.

“Кожен, хто знає про це прохання, повинен вибирати: чи хоче він (а) свідомо ображати тих, про кого говорить, або не хоче? І якщо не хоче, значить, треба поступатися проханню, навіть якщо на перших порах це буде доставляти труднощі і сприйматися як “насильство над мовою”, – вважає Шмельов.

Він пояснив ситуацію на прикладі власного імені.

“Я можу заявити, що прошу ніколи не називати мене Сашком, а тільки Шурою. Після цього всі, хто будуть знати про моє прохання, повинні будуть вибирати: або називати мене Сашком, усвідомлюючи, що я буду відразу ж ставати на диби, за визначенням негативно сприймаючи і весь інший їх текст, або привчатися до того, щоб називати мене тільки Шурою (спочатку, звичайно, плутаючись і виправляючись – “Саша! Ой, ні, прости, Шура!” – але поступово звикаючи)“, – пише Шмельов.

Він додав, що при цьому будь-які повчання про те, що, мовляв, “Олександрів завжди називають Сашами, в цьому немає нічого образливого”, будуть звучати безглуздо.

“Те ж і з “в Україні“. Будь-які міркування про “в країнах і на територіях”, “острова”, “околицю”, “як писав Пушкін, а як Шевченко”, і так далі, тільки збивають і заплутують”, – пише росіянин.

“Українці вимагають використовувати прийменник “в” і ображаються, коли бачать “на” ? Значить, кожен раз, коли вони будуть наштовхуватися на “на”, це буде сприйматися ними як певний виклик, як бажання спеціально їх якось зачепити. І якщо сенс нашого повідомлення зовсім не в цьому виклику, значить треба виправляти “на” на “в”. Що я весь час тепер і роблю і вже навіть майже повністю себе перевчив“, – підсумував Шмельов.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Один з найважливіших для християн днів року. Благовіщення Пресвятої Богородиці: Історія і заборони свята

понеділок, 25 березень 2024, 6:15

25 березня за новим стилем (7 квітня - за старим) - Благовіщення Пресвятої Богородиці, яке належить до числа дванадесятих свят, тобто, найбільш значущих у житті Ісуса Христа і Богородиці. За Біблією, саме в цей день Архангел Гавриїл повідомив Діві Марі...

День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети 17 вересня

неділя, 17 вересень 2023, 8:18

За новоюліанським календарем християни східного обряду України вперше святкують день ангела жінки на ім'я Віра, Любов, Надія і Софія. Ще минулого року цей день припадав на 30 вересня. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в ц...