Виявлена криївка має документально підтверджену історію. У 1945 році на її місці загинули шестеро молодих воїнів Української повстанської армії. Племінниця одного з загиблих повстанців Наталія Табачук розповіла, що Зиновію Табачуку тоді було всього 19 років. Його історію Наталії розповів її батько.
"Я з дитинства знаю, що хлопці підірвалися на гранаті, тому що не хотіли здаватися в руки НКВДистів", - зазначила Табачук. За її словами всіх хлопців поховали на найближчому цвинтарі в селищі Підгіркі.
Дослідники переконані, що до вибуху воїни билися з агентами НКВД. Під час розкопок були виявлені гільзи, кулі і навіть фрагменти зброї.
Також було знайдені пристосування співробітників НКВС для пошуку криївок.
Історики і місцева влада хочуть відновити криївку до того виду, в якому вона була в 1945-му.
На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...