"На фронті повинні бути ті, хто готовий до цього," - волонтер про легалізацію "відкупу" від армії (відео)

Легальний механізм відкупу від служби в Збройних силах України дозволить тим, хто не готовий одягти військову форму, не займати чуже місце в підрозділі.

Родіон Шовкошитний

Ситуація з закликом на службу офіцерів запасу, яких ще називають "піджаками", свідчить про актуальність цієї проблеми в армії.

Таку думку в ефірі "Обозреватель.LIVE" висловив ветеран війни на Донбасі, волонтер Родіон Шовкошитний, передають Патріоти України.

Він наголосив, що до війни служба в ЗСУ вважалася марною тратою часу і ніхто не хотів викреслювати рік-півтора зі свого життя.

Батьки в таких випадках платили гроші за відкуп свого сина від служби. Також багато хлопців спеціально ставали "піджаками" - йшли на військову кафедру, пояснив фронтовик.

До 2014 року, сказав він, це було масовим явищем. Але після того, як Росія напала на Україну багато що змінилося.

"Хто пішов на фронт? Наша рота на 80% складалася з "білобілетників", тих, які не можуть бути призвані (на строкову службу за станом здоров'я). З'ясувалося, що служба в армії не є показником того, що ти можеш воювати", - зазначив ветеран.

"Тут запитання не до "піджаків" та їхніх батьків, у яких є плани щодо своїх дітей... Запитання до армії. Запропонуйте такі умови, що людина, яка йде в армію, не втрачатиме рік свого життя", - сказав він.

"Можна сидіти і гнобити тих, хто відкуповується від армії... Я виступаю за те, щоб в Україні зробити відкуп від призову офіційним", - додав Шовкошитний.

"Зараз є заклик тих же "піджаків". В їхні плани не входило воювати. На фронті повинні бути ті, хто готовий до цього. В іншому випадку це потенційний "вантаж 200/300" (убиті і поранені. - Ред.)", - сказав він.

"Це бюджет для армії, якого так не вистачає... Ті, хто готовий служити - відкуповуватися не будуть. Треба відкуп робити легальним. Це поповнення бюджету армії", - наголосив Шовкошитний.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

З архіву ПУ. "Потому что нельзя быть красивой такой": На сервісі знайомств заблокували акаунт моделі через "занадто привабливі" фото

понеділок, 7 березень 2022, 23:55

Додаток Tinder знову опинився в центрі скандалу через свою занадто жорстку політику щодо розміщуваних знімків.

З архіву ПУ. Як "зливали" Донецьк: "Центральна влада, яка довірила в 2014-му Донбас Ахметову і Таруті, не знала пару секретів", - журналістка

п’ятниця, 25 лютий 2022, 23:30

Сподівання на те, що, захищаючи свої активи, олігархи захистять і місто, не виправдали себе... Помилка центральної влади, яка в 2014-му довірила регіон Ахметову і Таруті, полягала в тому, що сподівалися - захищатимуть свої активи і разом з ними Донецьк...