"На фронті повинні бути ті, хто готовий до цього," - волонтер про легалізацію "відкупу" від армії (відео)

Легальний механізм відкупу від служби в Збройних силах України дозволить тим, хто не готовий одягти військову форму, не займати чуже місце в підрозділі.

Родіон Шовкошитний

Ситуація з закликом на службу офіцерів запасу, яких ще називають "піджаками", свідчить про актуальність цієї проблеми в армії.

Таку думку в ефірі "Обозреватель.LIVE" висловив ветеран війни на Донбасі, волонтер Родіон Шовкошитний, передають Патріоти України.

Він наголосив, що до війни служба в ЗСУ вважалася марною тратою часу і ніхто не хотів викреслювати рік-півтора зі свого життя.

Батьки в таких випадках платили гроші за відкуп свого сина від служби. Також багато хлопців спеціально ставали "піджаками" - йшли на військову кафедру, пояснив фронтовик.

До 2014 року, сказав він, це було масовим явищем. Але після того, як Росія напала на Україну багато що змінилося.

"Хто пішов на фронт? Наша рота на 80% складалася з "білобілетників", тих, які не можуть бути призвані (на строкову службу за станом здоров'я). З'ясувалося, що служба в армії не є показником того, що ти можеш воювати", - зазначив ветеран.

"Тут запитання не до "піджаків" та їхніх батьків, у яких є плани щодо своїх дітей... Запитання до армії. Запропонуйте такі умови, що людина, яка йде в армію, не втрачатиме рік свого життя", - сказав він.

"Можна сидіти і гнобити тих, хто відкуповується від армії... Я виступаю за те, щоб в Україні зробити відкуп від призову офіційним", - додав Шовкошитний.

"Зараз є заклик тих же "піджаків". В їхні плани не входило воювати. На фронті повинні бути ті, хто готовий до цього. В іншому випадку це потенційний "вантаж 200/300" (убиті і поранені. - Ред.)", - сказав він.

"Це бюджет для армії, якого так не вистачає... Ті, хто готовий служити - відкуповуватися не будуть. Треба відкуп робити легальним. Це поповнення бюджету армії", - наголосив Шовкошитний.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

15 лютого - Стрітення: Що категорично не можна робити в цей день

середа, 15 лютий 2023, 7:15

15 січня відзначається одне з 12 головних церковних свят - Стрітення Господнє. Це свято символізує зустріч людства з Немовлям Ісусом. Слово "стрітення" на старослов'янській мові означає "зустріч", а друге значення цього слова - "радість". Це зустріч лю...

7 грудня - День святої Катерини: Традиції і прикмети свята

середа, 7 грудень 2022, 8:57

Цей день ще називають Святом жіночої долі. День святої великомучениці Катерини щорічно відзначають 7 грудня: прислухаються до прикмет, дотримуються традицій та ворожать на свою долю, передають Патріоти України. Водночас, це давнє слов’янське свято долі...