На Херсонщині розкопали унікальне поховання бронзового століття (фото)

Гряда курганів давно привертала увагу вчених, але до 2018 року їх не вивчали. Зате древні поховання активно розкопували "чорні" археологи.

Розкопки проходили на Арабатській Стрілці біля села Щасливцеве. Про це пишуть на сайті сільради, передають Патріоти України.
Всі знайдені поховання - належать кочівникам, датовані 15-17 ст. до н. е. Раніше цей регіон славився пасовищами, кочові племена освоїли його ще п'ять тисяч років тому.
Абсолютно унікальною виявилася могила чоловіка, якого поховали разом з качками.

"В одному з поховань знайшли покійника в оточенні качок! Вони лежали у нього на грудях, животі, між колінами. Таке ми бачимо вперше серед носіїв ямної культури", - розповів скіфолог Юрій Болтрик.
Колеги археолога в Києві теж з подібним не стикалися. Чому в могилу поклали водоплавних птахів - невідомо. Вчені припускають, що їх могли використовувати, як символічних перевізників померлого в потойбічний світ.
Також було знайдено парне поховання чоловіка і жінки.

І могила збройного воїна-сармата.

Скіфолог розповідає, що носії так званої "ямної" культури одні з перших почали зводити кургани, своїх небіжчиків вони укладали в позу ембріона: на спину з підігнутими колінами. У могили клали предмети побуту. Самі кургани прикрашали раковинами. Археологи знайшли глечики і мініатюрні горщики серед кісток.Зараз стародавні останки будуть досліджувати антропологи. Наступного літа розкопки на Арабатській стрілці планують продовжити.

Джерело: Фокус
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

"Навіщо в політиці неадекватний лисий, якщо там вже є Ківа?": Кошовий оцінив шанси очолити Київ (відео)

неділя, 20 жовтень 2019, 18:58

Гуморист і актор "95 Кварталу" Євген Кошовий не має наміру балотуватися в мери Києва. Про це друг президента України заявив під час нещодавнього концерту, прокоментувавши відповідні чутки, передають Патріоти України. "Я брехати не буду, Коломойський пр...

"Надія є": Російська актриса розповіла, чи можливе примирення України і Росії

неділя, 20 жовтень 2019, 18:50

Український народ може ніколи не пробачити владі Росії анексію Криму і війну на Донбасі. Про це в сказала російська актриса Лія Ахеджакова, передають Патріоти України з посиланням на Обозреватель. Вона порівняла цю ситуацію з окупацією Польщі Йосипом С...