На початку нового року над Землею зійде "кривавий" Місяць

21 січня 2019 роки відбудеться рідкісне астрономічне подія - супермісяць, тобто повне місячне затемнення, що збігається з моментом найбільшого зближення Місяця і Землі.

Через це над Землею нависне "кривавий" Місяць незвично великого розміру, передають Патріоти України з посланням на IFL Science.

Найкраще затемнення буде видно з більшої частини Північної Америки, Південної Америки і деяких частин західної і північної Європи, в той час як інша частини Європи і Африка побачать тільки кінець події.

Місяць почне входити в тінь Землі відразу після 2:30 ранку за Гринвічем. Максимальне затемнення очікується близько 5:15. В цілому, затемнення триватиме більше п'яти годин і закінчиться о 7:48.

Повне місячне затемнення відбувається, коли Земля, Сонце і Місяць шикуються в одну лінію. Земля встає між Сонцем і Місяцем, і Місяць потрапляє в тінь нашої планети.

Місяць при цьому не "темніє", як при сонячному затемненні, коли він проходить між нами і Сонцем, блокуючи світло зірки, а набуває червоного або "кривавого" відтінку. Оскільки світло розсіюється в атмосфері Землі, деякі сонячні промені відбиваються на Місяць, при цьому сині і фіолетові хвилі розсіюються сильніше, ніж червоні і помаранчеві.

Наступний супермісяць буде в 2036 році. В цілому з 87 повних місячних затемнень, які відбудуться в цьому столітті, з перигеєм (максимальним зближенням Місяця і Землі) співпадуть тільки 28.

Тільки останнім часом людство стало позитивно ставитися до "кривавого" Місяця. У минулому глибокий червоний колір супутника нашої планети сприймався як ознака жахливих подій. Сучасна наука не вбачає в цьому явищі чогось зловісного.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Провідна неділя 2924 року: Прикмети та традиції, що треба знати про радоницю

неділя, 12 травень 2024, 6:23

Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2024 року у хр...

Один з найважливіших для християн днів року. Благовіщення Пресвятої Богородиці: Історія і заборони свята

понеділок, 25 березень 2024, 6:15

25 березня за новим стилем (7 квітня - за старим) - Благовіщення Пресвятої Богородиці, яке належить до числа дванадесятих свят, тобто, найбільш значущих у житті Ісуса Христа і Богородиці. За Біблією, саме в цей день Архангел Гавриїл повідомив Діві Марі...