На Сумщині виявили інфекцію, від якої немає вакцин в Україні

Небезпечну хворобу переносять гризуни і комахи.

В Охтирському районі Сумської області виявили збудники туляремії - інфекції, від якої немає вакцин в Україні. Про це повідомили на сайті Сумського лабораторного центру, передають Патріоти України.

"Так, в поточному році з біологічного матеріалу, доставленого з Охтирського району, виявлено позитивний результат у високих титрах, що свідчить про необхідність підвищеної настороженості, як медичних працівників до діагностики захворювання, так і населення області", - йдеться в повідомленні.

Туляремія - гостра інфекційна хвороба тварин і людини. Інфекція вражає лімфатичну систему, шкіру, селезінку. У хворого починається лихоманка, організм страждає від токсинів. У перехворівших з'являється довічний імунітет.

Збудник хвороби - туляремійна паличка, яку переносять гризуни. (Ондатри, щурі, миші, ховрахи, зайці). Мисливці, фермери, шкурники і м'ясники в групі ризику.

Туляремією можна заразитися, якщо вживати продукти і воду, які позначили гризуни, а також від комахи, яка вкусила хвору тварину, а потім - людину.

У зерні і соломі бактерії півроку живуть при температурі нижче нуля, а при температурі від 20 до 300 ° С - до 20 днів. У замороженому м'ясі збудник зберігається до трьох місяців. Туляремія виживає в охолодженому молоці й вершках.

Деякий час для профілактики туляремії у людини в Україні застосовували живу туляремійну вакцину. "В даний час профілактика захворювання в ендемічних районах зводиться до боротьби з гризунами", - відзначили в центрі.
У 2014 році туляремія спалахнула в Київській області. Тоді захворіло кілька десятків українців. В середині минулого століття наші співгромадяни масово заражалися туляремією.
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

"Захід «наїхав» на владу, вимагаючи не звільняти мене": Директор НАБУ "відверто поспілкувався" з пранкером

понеділок, 17 лютий 2020, 21:59

Артем Ситник фактично розказав Джокеру про «найсуворіші меседжі» від західних партнерів щодо своєї відставки. У листуванні начебто Ситник пише, що по Україні «х*еново вдарить», якщо депутати проголосують за відкриття ринку землі. «Не можу нікого просит...

Американська "світська левиця" вирішила купити готель на Закарпатті

понеділок, 17 лютий 2020, 21:47

Періс зізналася, що цей проект виходить за рамки того, що вона робила раніше. Періс зізналася, що цей проект виходить за рамки того, що вона робила раніше. У минулому вона завжди грала роль свого персонажа. Це почалося ще після зйомок реаліті-шоу «Прос...