На Сумщині виявили інфекцію, від якої немає вакцин в Україні

Небезпечну хворобу переносять гризуни і комахи.

В Охтирському районі Сумської області виявили збудники туляремії - інфекції, від якої немає вакцин в Україні. Про це повідомили на сайті Сумського лабораторного центру, передають Патріоти України.

"Так, в поточному році з біологічного матеріалу, доставленого з Охтирського району, виявлено позитивний результат у високих титрах, що свідчить про необхідність підвищеної настороженості, як медичних працівників до діагностики захворювання, так і населення області", - йдеться в повідомленні.

Туляремія - гостра інфекційна хвороба тварин і людини. Інфекція вражає лімфатичну систему, шкіру, селезінку. У хворого починається лихоманка, організм страждає від токсинів. У перехворівших з'являється довічний імунітет.

Збудник хвороби - туляремійна паличка, яку переносять гризуни. (Ондатри, щурі, миші, ховрахи, зайці). Мисливці, фермери, шкурники і м'ясники в групі ризику.

Туляремією можна заразитися, якщо вживати продукти і воду, які позначили гризуни, а також від комахи, яка вкусила хвору тварину, а потім - людину.

У зерні і соломі бактерії півроку живуть при температурі нижче нуля, а при температурі від 20 до 300 ° С - до 20 днів. У замороженому м'ясі збудник зберігається до трьох місяців. Туляремія виживає в охолодженому молоці й вершках.

Деякий час для профілактики туляремії у людини в Україні застосовували живу туляремійну вакцину. "В даний час профілактика захворювання в ендемічних районах зводиться до боротьби з гризунами", - відзначили в центрі.
У 2014 році туляремія спалахнула в Київській області. Тоді захворіло кілька десятків українців. В середині минулого століття наші співгромадяни масово заражалися туляремією.
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

З архіву ПУ. "Потому что нельзя быть красивой такой": На сервісі знайомств заблокували акаунт моделі через "занадто привабливі" фото

понеділок, 7 березень 2022, 23:55

Додаток Tinder знову опинився в центрі скандалу через свою занадто жорстку політику щодо розміщуваних знімків.

З архіву ПУ. Як "зливали" Донецьк: "Центральна влада, яка довірила в 2014-му Донбас Ахметову і Таруті, не знала пару секретів", - журналістка

п’ятниця, 25 лютий 2022, 23:30

Сподівання на те, що, захищаючи свої активи, олігархи захистять і місто, не виправдали себе... Помилка центральної влади, яка в 2014-му довірила регіон Ахметову і Таруті, полягала в тому, що сподівалися - захищатимуть свої активи і разом з ними Донецьк...