На Сумщині виявили інфекцію, від якої немає вакцин в Україні

Небезпечну хворобу переносять гризуни і комахи.

В Охтирському районі Сумської області виявили збудники туляремії - інфекції, від якої немає вакцин в Україні. Про це повідомили на сайті Сумського лабораторного центру, передають Патріоти України.

"Так, в поточному році з біологічного матеріалу, доставленого з Охтирського району, виявлено позитивний результат у високих титрах, що свідчить про необхідність підвищеної настороженості, як медичних працівників до діагностики захворювання, так і населення області", - йдеться в повідомленні.

Туляремія - гостра інфекційна хвороба тварин і людини. Інфекція вражає лімфатичну систему, шкіру, селезінку. У хворого починається лихоманка, організм страждає від токсинів. У перехворівших з'являється довічний імунітет.

Збудник хвороби - туляремійна паличка, яку переносять гризуни. (Ондатри, щурі, миші, ховрахи, зайці). Мисливці, фермери, шкурники і м'ясники в групі ризику.

Туляремією можна заразитися, якщо вживати продукти і воду, які позначили гризуни, а також від комахи, яка вкусила хвору тварину, а потім - людину.

У зерні і соломі бактерії півроку живуть при температурі нижче нуля, а при температурі від 20 до 300 ° С - до 20 днів. У замороженому м'ясі збудник зберігається до трьох місяців. Туляремія виживає в охолодженому молоці й вершках.

Деякий час для профілактики туляремії у людини в Україні застосовували живу туляремійну вакцину. "В даний час профілактика захворювання в ендемічних районах зводиться до боротьби з гризунами", - відзначили в центрі.
У 2014 році туляремія спалахнула в Київській області. Тоді захворіло кілька десятків українців. В середині минулого століття наші співгромадяни масово заражалися туляремією.
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

З архіву ПУ. Більше не блондинка: Аліна Гросу після розлучення зважилася на зміну іміджу

середа, 20 жовтень 2021, 23:30

Співачка любить привертати до себе увагу і епатувати публіку. "Как оказалось пара прожила вместе не больше полугода после роскошной свадьбе в Италии, где Алина поменяла 5 нарядов, а торжество обошлось родителям экс-супругов больше чем в 100 000 евро. П...

З архіву ПУ. Будьте здорові! Медики назвали п'ять продуктів, які потрібно їсти кожен день

середа, 20 жовтень 2021, 23:05

Їх вживання позитивно впливає на м'язову масу, що грає важливу роль для стану здоров'я. Медики розповіли про п'ять продуктів, які рекомендується включити в раціон жінкам, передають Патріоти України з посиланням на іноземні ЗМІ. Згідно твердженням медик...