На Закарпатті офіційно представлять першу в Україні "палинчарню"

14 листопада на Закарпатті презентують продукцію першого малого підприємства в Україні, яке офіційно виробляє палинку (паленку) – міцний алкогольний напій із плодових спиртів.

Палинку, яку здавна вважають на Закарпатті найміцнішою валютою, тепер офіційно варять у селі Мінай Ужгородського району на потужностях ТОВ Агрофруктсервіс. Товариство цього року отримало відповідний дозвіл та ліцензію до 2023 року, передають Патріоти України.

Потужності дозволяють переробляти 5-7 тонн фруктів і ягід та виробляти до 1 тис пляшок палинки на день.

Директор підприємства Василь Майороші каже, що завод оснащений найсучаснішим технологічним обладнанням, виготовленим на замовлення в Європі, відповідає критеріям і вимогам ЄС. Випробовування обладнання, тестування повного процесу виробництва та навчання персоналу підприємства провели спеціалісти Асоціації палинкарів Угорщини - Посольство угорської палинки (Будапешт).

Ідея створення підприємства належить голові Асоціації виробників фруктових дистилятів Закарпаття Віктору Феєру. Раніше він був обіймав посаду заступника голови Закарпатської ОДА за часів Олександра Ледиди (Партія регіонів). Але оскільки народився у селі Арданово Іршавського району, то знає все про виробництво паленки.

Фактично поштовхом для розвитку цього напрямку переробки плодів і ягід стали прийняті у березні зміни до Закону України Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

Перша Закарпатська палинчарня запрацювала ще у серпні, і про це наше видання повідомляло вже тоді.

Дистиляційні котли з міді та чотирьохрівнева ректифікаційна колона здійснюють основний процес перегонки. Саме завдяки властивостям міді (нейтралізація небажаних хімічних сполук) у процесі багатоступеневої дистиляції зброджена фруктова сировина максимально позбавляється від шкідливих сторонніх речовин і проходить виробництво чистого алкоголю, у якому максимально забезпечуються всі смакові та ароматичні властивості плодових спиртів.

Для доведення до повної гармонії дистилят закарпатські підприємці обіцяють відправляти на відпочинок та витримку. Як правило, процес відпочинку палинки триває від 30 до 90 днів. Лише після цього напій одержує свій характерний тонкий букет та насичений аромат. Витримку підприємство планує проводити в дубових бочках від 6 місяців до 7 років і більше.

Як зазначає виробник, вся продукція є натуральною, не містить жодних хімічних консервантів, ароматизаторів, підсилювачів смаку та інших промислових смакових добавок або барвників. Наразі підприємство вже випускає продукцію під торговими марками Палиночка та Перша Закарпатська Палинчарня.

Слід зазначити, що виробництво паленки у домашніх умовах все ще залишається в Україні адміністративним злочином, хоча за це передбачено тільки штраф. Експерти зазначають, щоб виготовити 0,5 літра саморобної паленки потрібно витратити близько 7 грн, а це у 12-15 разів дешевше, аніж коштує пляшка найдешевшої горілки у магазині.

Наразі стаття щодо відповідальності за самогоноваріння (ст. 203 КК України) декриміналізована. Штрафи для любителів домашньої паленки невеликі (від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто до 170 грн). Однак працівники правоохоронних органів все ще мають право конфіскувати апаратуру і виготовлену продукцію.

Зовсім іншим шляхом пішли в Угорщині. У 2010 році новопризначений прем'єр-міністр Віктор Орбан офіційно дозволив виготовляти паленку в домашніх умовах. Звісно під контролем відповідних органів. Паленку дозволяється варити лише з фруктів.

Джерело: Мукачево.NET
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

14 вересня - Воздвиження Хреста Господнього: Що категорично не можна робити в цей святковий день

субота, 14 вересень 2024, 0:10

14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...

Різдво Пресвятої Богородиці: Ця сильна молитва, прочитана з чистою душею, допоможе здійснити найзаповітніші бажання

неділя, 8 вересень 2024, 5:00

Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...