Захід є одним з основних, що проводять у рамках масштабного фестивалю-змагань під назвою «Битва різьбярів», - передають Патріоти України з посиланням на видання Закарпатський кореспондент.
Алею з унікальними скульптурами створено з аварійних дерев на території Великобичківської школи-інтернат. Варто зауважити, що населений пункт характеризується великою кількістю різьбярів, тож захід зібрав чимало любителів давнього ремесла. Також надихнути мертві дерева живою душею приїхало 17 кращих різьбярів Західної України.
Урочисте відкриття відбулося за участі керівництва району, депутатів та інших почесних гостей. Спонсорами заходу виступили місцеві підприємці та підприємства області, а також група енергетичних компаній «РЕНЕР».
Ініціатор та співорганізатор проекту Юрій Сас провів екскурс алеєю, а також представив майстрів, які розповіли про ідею своїх робіт. Тут переважає гуцульська тематика, зокрема майстри виготовили скульптури трембітарів, опришків, мольфарів, є навіть і своя перлина Карпат.
Унікальна алея буде туристичною родзинкою Рахівщини й уже готова приймати гостей.
Також у програмі передбачені власне змагання майстрів з ремесла. Відбудуться тут і тематичні майстер-класи з різьби по дереву. Пам’ятні сувеніри та аксесуари туристи зможуть придбати на ярмарці виробів різьбярства та коренепластики. А наприкінці фестивалю відбудеться і святковий концерт.
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...
Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...