На закупівлі авто для Нацполіції МВС завдало збитків державі на сотні мільйонів гривень, - НАБУ

Дії цих посадових осіб підпадають під ознаки вчинення кримінального правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу (зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки).

Посадові особи центру обслуговування підрозділів Національної поліції, зловживаючи своїм службовим становищем в інтересах третіх осіб, за попередньою змовою зі службовими особами ТОВ "Ніко Діамант" та за сприяння посадових осіб Міністерства внутрішніх справ закупили автомобілі Mitsubishi Outlander за цінами, які вищі за ринкові більш ніж на 30%, в результаті чого завдали шкоди Держбюджету в розмірі понад 240 млн грн.

До такого висновку прийшли детективи Національного антикорупційного бюро за результатами розслідування можливих зловживань під час закупівлі автомобілів, передають Патріоти України з посиланням на DoZorro.

Інформація про порушення розслідування має міститись у постановах, прийнятих слідчим суддею Солом'янського районного суду м. Києва Іриною Усатовою.

За висновком НАБУ, посадові особи при здійсненні закупівлі гібридних авто Mitsubishi Outlаnder PHEV для потреб Нацполіції, порушили ст. 3, 35 Закону України "Про державні закупівлі", ст. 2, 3 Закону України "Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони".

Вони необгрунтовано застосували переговорну процедуру закупівлі, чим створили неконкурентні умови під час проведення процедур державних закупівель з метою укладення договору з наперед визначеним ТОВ "Ніко Діамант".

"Дії цих посадових осіб підпадають під ознаки вчинення кримінального правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу (зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки)", - йдеться у повідомленні.

"Як видно з постанови, детективи встановили переплату на суму понад 240 млн грн. Варто нагадати, що в бюджет було повернуто тільки 124 млн грн, про які особисто відзвітував міністр внутрішніх справ", - зазначає DoZorro.

Детективи НАБУ подавали клопотання судді з проханням надати доступ до інформації про зв'язок за номерами телефонів керівника концерну "Ніко" та керівника департаменту логістики та матеріально-технічного забезпечення Національної поліції. Детективи намагалися отримати інформацію про дані абонентів, надання їм телекомунікаційних послуг, зокрема отримання послуг, телефонні дзвінки, їхня тривалість, зміст, маршрути передачі тощо, які повинні зберігатися у відповідних операторів телекомунікаційних послуг. Ця інформація була необхідна детективам НАБУ для встановлення обставин події, а також встановлення осіб, які можуть бути причетні до скоєння злочину.

Однак слідчий суддя прийшов до висновку, що клопотання не підлягає задоволенню, оскільки детектив не дав "достатніх підстав вважати, що вищевказана інформація у розпорядженні операторів телекомунікаційних послуг має істотне значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні".

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Один з найважливіших для християн днів року. Благовіщення Пресвятої Богородиці: Історія і заборони свята

понеділок, 25 березень 2024, 6:15

25 березня за новим стилем (7 квітня - за старим) - Благовіщення Пресвятої Богородиці, яке належить до числа дванадесятих свят, тобто, найбільш значущих у житті Ісуса Христа і Богородиці. За Біблією, саме в цей день Архангел Гавриїл повідомив Діві Марі...

День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети 17 вересня

неділя, 17 вересень 2023, 8:18

За новоюліанським календарем християни східного обряду України вперше святкують день ангела жінки на ім'я Віра, Любов, Надія і Софія. Ще минулого року цей день припадав на 30 вересня. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в ц...