Про це "Обозревателю" розповів екс-глава Служби зовнішньої розвідки, генерал армії України Микола Маломуж, передають Патріоти України.
Відповідаючи на запитання, чи можна з повною впевненістю стверджувати про теракт, генерал звернув увагу на те, що дії злочинців в Барселоні мають ту ж "модель виконання", що і в попередніх терактах на території Франції, Німеччини та Великобританії.
Він навів додаткові аргументи на користь такого висновку. По-перше, на місці події виявлено "деякі предмети, що свідчать про те, що це теракт". По-друге, терористична організація "Ісламська держава" вже взяла на себе відповідальність за злочин.
Маломуж також пояснив, що для здійснення подібних терактів, як правило, залучаються громадяни тих же країн. "Сьогодні в Європі проживають великі колонії представників різних угруповань, в тому числі радикального спрямування". Ці люди піддаються "ідеологічної, релігійної обробці, потім проводиться організаційно-технічна і спеціальна підготовка".
Генерал не виключив, що в процесі підготовки терориста використовується не лише релігійна, але також гіпнотична або наркотична дія, "або комплексний підхід".
У цьому контексті він звернув увагу на неефективність дій іспанських спецслужб. За словами Маломужа, ті "розслабилися" і "діють за певним шаблоном, вони розглядають класичний варіант: терористи повинні звідкись приїхати, знайти способи для проведення терактів. Але вони не розглядають нестандартних форматів, коли теракт вчиняє людина, яка є громадянином країни, яка проходить відповідну підготовку, явно чи приховано".
"Ми завжди рекомендували їм глибинну роботу на випередження на ранніх стадіях. Але все це не проводилось. Тому маємо системні прорахунки спецслужб і такі важкі наслідки", - констатував генерал.
"Надалі такі акти можливі у всіх країнах Європи і навіть в третіх країнах. Якщо говорити про глобальних противників "Ісламської держави", то це, перш за все, США. Ця країна також може розглядатися як мета", - попередив він.
15 січня відзначається одне з 12 головних церковних свят - Стрітення Господнє. Це свято символізує зустріч людства з Немовлям Ісусом. Слово "стрітення" на старослов'янській мові означає "зустріч", а друге значення цього слова - "радість". Це зустріч лю...
Цей день ще називають Святом жіночої долі. День святої великомучениці Катерини щорічно відзначають 7 грудня: прислухаються до прикмет, дотримуються традицій та ворожать на свою долю, передають Патріоти України. Водночас, це давнє слов’янське свято долі...