"Надалі такі акти можливі у всіх країнах Європи і навіть в третіх країнах": Генерал назвав помилку спецслужб і зробив невтішний прогноз

Теракт в Барселоні, вчинений 17 серпня, став продовженням серії терактів, раніше скоєних в Європі; спецслужби країни "розслабилися" і не вжили необхідних заходів для запобігання трагедії.

Про це "Обозревателю" розповів екс-глава Служби зовнішньої розвідки, генерал армії України Микола Маломуж, передають Патріоти України.

Відповідаючи на запитання, чи можна з повною впевненістю стверджувати про теракт, генерал звернув увагу на те, що дії злочинців в Барселоні мають ту ж "модель виконання", що і в попередніх терактах на території Франції, Німеччини та Великобританії.

Він навів додаткові аргументи на користь такого висновку. По-перше, на місці події виявлено "деякі предмети, що свідчать про те, що це теракт". По-друге, терористична організація "Ісламська держава" вже взяла на себе відповідальність за злочин.

Маломуж також пояснив, що для здійснення подібних терактів, як правило, залучаються громадяни тих же країн. "Сьогодні в Європі проживають великі колонії представників різних угруповань, в тому числі радикального спрямування". Ці люди піддаються "ідеологічної, релігійної обробці, потім проводиться організаційно-технічна і спеціальна підготовка".

Генерал не виключив, що в процесі підготовки терориста використовується не лише релігійна, але також гіпнотична або наркотична дія, "або комплексний підхід".

У цьому контексті він звернув увагу на неефективність дій іспанських спецслужб. За словами Маломужа, ті "розслабилися" і "діють за певним шаблоном, вони розглядають класичний варіант: терористи повинні звідкись приїхати, знайти способи для проведення терактів. Але вони не розглядають нестандартних форматів, коли теракт вчиняє людина, яка є громадянином країни, яка проходить відповідну підготовку, явно чи приховано".

"Ми завжди рекомендували їм глибинну роботу на випередження на ранніх стадіях. Але все це не проводилось. Тому маємо системні прорахунки спецслужб і такі важкі наслідки", - констатував генерал.

"Надалі такі акти можливі у всіх країнах Європи і навіть в третіх країнах. Якщо говорити про глобальних противників "Ісламської держави", то це, перш за все, США. Ця країна також може розглядатися як мета", - попередив він.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети 17 вересня

неділя, 17 вересень 2023, 8:18

За новоюліанським календарем християни східного обряду України вперше святкують день ангела жінки на ім'я Віра, Любов, Надія і Софія. Ще минулого року цей день припадав на 30 вересня. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в ц...

Хіти тижня. День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети

субота, 16 вересень 2023, 6:41

17 вересня за новоюліанським календарем (до 1923 року - 30 вересня) українці святкують день ангела Віри, Любові, Надії і Софії. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в церкву, і попросити у ікони трьох великомучениць здоров'я...