"Надалі такі акти можливі у всіх країнах Європи і навіть в третіх країнах": Генерал назвав помилку спецслужб і зробив невтішний прогноз

Теракт в Барселоні, вчинений 17 серпня, став продовженням серії терактів, раніше скоєних в Європі; спецслужби країни "розслабилися" і не вжили необхідних заходів для запобігання трагедії.

Про це "Обозревателю" розповів екс-глава Служби зовнішньої розвідки, генерал армії України Микола Маломуж, передають Патріоти України.

Відповідаючи на запитання, чи можна з повною впевненістю стверджувати про теракт, генерал звернув увагу на те, що дії злочинців в Барселоні мають ту ж "модель виконання", що і в попередніх терактах на території Франції, Німеччини та Великобританії.

Він навів додаткові аргументи на користь такого висновку. По-перше, на місці події виявлено "деякі предмети, що свідчать про те, що це теракт". По-друге, терористична організація "Ісламська держава" вже взяла на себе відповідальність за злочин.

Маломуж також пояснив, що для здійснення подібних терактів, як правило, залучаються громадяни тих же країн. "Сьогодні в Європі проживають великі колонії представників різних угруповань, в тому числі радикального спрямування". Ці люди піддаються "ідеологічної, релігійної обробці, потім проводиться організаційно-технічна і спеціальна підготовка".

Генерал не виключив, що в процесі підготовки терориста використовується не лише релігійна, але також гіпнотична або наркотична дія, "або комплексний підхід".

У цьому контексті він звернув увагу на неефективність дій іспанських спецслужб. За словами Маломужа, ті "розслабилися" і "діють за певним шаблоном, вони розглядають класичний варіант: терористи повинні звідкись приїхати, знайти способи для проведення терактів. Але вони не розглядають нестандартних форматів, коли теракт вчиняє людина, яка є громадянином країни, яка проходить відповідну підготовку, явно чи приховано".

"Ми завжди рекомендували їм глибинну роботу на випередження на ранніх стадіях. Але все це не проводилось. Тому маємо системні прорахунки спецслужб і такі важкі наслідки", - констатував генерал.

"Надалі такі акти можливі у всіх країнах Європи і навіть в третіх країнах. Якщо говорити про глобальних противників "Ісламської держави", то це, перш за все, США. Ця країна також може розглядатися як мета", - попередив він.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

15 лютого - Стрітення: Що категорично не можна робити в цей день

середа, 15 лютий 2023, 7:15

15 січня відзначається одне з 12 головних церковних свят - Стрітення Господнє. Це свято символізує зустріч людства з Немовлям Ісусом. Слово "стрітення" на старослов'янській мові означає "зустріч", а друге значення цього слова - "радість". Це зустріч лю...

7 грудня - День святої Катерини: Традиції і прикмети свята

середа, 7 грудень 2022, 8:57

Цей день ще називають Святом жіночої долі. День святої великомучениці Катерини щорічно відзначають 7 грудня: прислухаються до прикмет, дотримуються традицій та ворожать на свою долю, передають Патріоти України. Водночас, це давнє слов’янське свято долі...