У понеділок, 15 січня, в Дніпровському районному відділенні поліції відбувся одночасний допит глави Центру Протидії Корупції Віталія Шабуніна та Всеволода Філімоненка (помічника нардепа-радикала Сергія Мельничука), передають Патріоти України.
Допит організували з ініціативи Філімоненка. Активісти вважають, слідчі на допиті спробують довести, що Шабунін побив Філімоненка як журналіста, а не як провокатора. «Факт підтвердження журналістської діяльності Філімоненка потрібен слідчим саме для інкримінування Шабуніну важчої статті кримінального кодексу», - вважає юрист Центру Протидії Корупції Олена Щербань.
Потерпілий прийшов на допит з «групою підтримки» і роздавав присутнім шоколадки.
«Особливо складну справу Шабуніна» більше півроку ведуть 9 слідчих, проте її поки не можуть направити до суду - слідчі під приводом нових обставин четвертий раз продовжують терміни розслідування. Зараз стаття, яку йому інкримінують, передбачає виправні роботи на строк до двох років або обмеження або позбавленням волі до трьох років.
Адвокати Шабуніна вказали суду на те, що протоколи допитів свідків написані «під копірку», а висновок медексперта, на основі якого становили підозру, містить неточності і помилкові факти. Зокрема, пошкодження у Філімоненка зафіксовано на лівій стороні обличчя, а на відео видно, що Шабунін бив його по правій половині. Крім того, лікарі «швидкої», які госпіталізували Філімоненка, не зафіксували пошкоджень і його перевели в іншу лікарню, а там він провів 22 дня.
У ЦПК вважають, що прокуратура і поліція «тисне» на активістів, а справу не збираються перекваліфікувати або закривати, навпаки - будуть далі використовувати для тиску на організацію.
При цьому аналогічні справи про напади і побиття журналістів правоохоронці розслідують безрезультатно. Тільки одиниці потрапляють до суду. Зокрема, після Революції Гідності за статтею 345-1, яку інкримінують Шабуніну, винесли 3 вироки: у двох випадках - угода про примирення, а в третьому обвинуваченого звільнили від відбування покарання з випробувальним терміном.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...