"Нафтогаз" повідомив, що суд скасував норму споживання газу 3,29 куб. м на людину

Після чергового судового рішення, яке підвищило норми споживання газу для домогосподарств, "Нафтогаз" порадив українцям установлювати лічильники.

Приватна компанія "Кременчукгаз" домоглася в суді скасування затвердженого в січні Кабінетом Міністрів України рішення про зниження норм споживання газу для домогосподарств без лічильників до 3,29 м³ на людину. Про це 28 лютого поінформувала у Facebook НАК "Нафтогаз України", передають Патріоти України.

"Ганебне шоу жадібних облгазів триває. "Кременчукгаз" звернувся до суду, який призупинив дію урядової постанови про зниження норми споживання для побутових споживачів без лічильників до 3,29 м³, 5,39 м³ і 10,49 м³ на одну людину. Тепер українці, у яких не встановлений газовий лічильник, знову мають оплачувати 9,8 м³, понад 18 м³ і до 23 м³ на людину, залежно від наявності централізованого гарячого водопостачання або газової колонки", – ідеться в повідомленні.

У "Нафтогазі" підкреслили, що врегулювання питання з нормами споживання – це зона відповідальності Міністерства енергетики та вугільної промисловості. "Сподіваємося, найближчим часом уряд знайде можливість привести норми споживання у відповідність із реальними потребами споживачів", – зазначили в компанії.

На думку фахівців відомства, найправильніше рішення у цій ситуації – встановлення лічильників газу.

Окружний адміністративний суд Києва, куди звернувся "Кременчукгаз", як заходи забезпечення позову припинив дію постанови Кабміну про зниження норми споживання газу для домогосподарств без лічильників 21 лютого. Постанову опубліковано в Єдиному реєстрі судових рішень.

Наприкінці листопада 2018 року Верховний Суд скасував дію встановлених Кабінетом Міністрів України 2016 року норм споживання газу для споживачів без лічильників (згідно з постановою №203, 3,3 м³, 5,4м³ і 10,5 м³, залежно від наявності централізованого гарячого водопостачання та водногагревателя). У зв'язку з цим споживачі отримали нарахування згідно з постановою Кабміну №619 від 1996 року з вищими нормативами – 9,8 м³, 18,3 м³ і 23,6 м³.

Постановою №63 від 30 січня 2019 року Кабмін знову знизив норми споживання газу (до 3,29 м³, 5,39 м³ і 10,49 м³), але "Кременчукгаз" оскаржив їх.

Станом на 1 червня 2018 року в Україні лічильниками було оснащено 9,83 млн домогосподарств, у 3,3 млн лічильників не було, повідомили в Міненерго.

Згідно із законом "Про внесення змін до закону України "Про забезпечення комерційного обліку природного газу" про порядок встановлення споживачам лічильників природного газу", який набув чинності у січні 2018 року, в Україні до 2021 року лічильники має бути встановлено в усіх будинках.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Один з найважливіших для християн днів року. Благовіщення Пресвятої Богородиці: Історія і заборони свята

понеділок, 25 березень 2024, 6:15

25 березня за новим стилем (7 квітня - за старим) - Благовіщення Пресвятої Богородиці, яке належить до числа дванадесятих свят, тобто, найбільш значущих у житті Ісуса Христа і Богородиці. За Біблією, саме в цей день Архангел Гавриїл повідомив Діві Марі...

День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети 17 вересня

неділя, 17 вересень 2023, 8:18

За новоюліанським календарем християни східного обряду України вперше святкують день ангела жінки на ім'я Віра, Любов, Надія і Софія. Ще минулого року цей день припадав на 30 вересня. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в ц...