Про це він повідомив в інтерв'ю "Апострофу", передають Патріоти України.
"На сьогодні все - в волі президента. За Конституцією це не обов'язок президента - розпускати парламент, якщо ряд умов виконується, а його право. Відповідно, президент має право прийняти те чи інше рішення", - зазначив Чаплига.
Разом з тим, він уточнив, що, як правило, президенти не завжди користуються цим правом. Так, підвішений парламент більш вигідний будь-якому главі держави, тому що він більш слухняний.
Чаплига уточнив, що можуть бути і юридичні передумови для проведення дострокових виборів. Зокрема, може не виявитися більшості. Але вони з'являться не восени.
"Власне кажучи, наш прем'єр-міністр [Володимир Гройсман] цим і шантажує - і більшість, і президента. А обрати нового прем'єр-міністра буде практично неможливо, тому що потрібно буде сформувати нову більшість", - сказав він.
На думку експерта, восени буде дуже важка економічна ситуація і, швидше за все, почнеться розгойдування до того, щоб вибори відбулися навесні.
"Найбільша інтрига тут - не стільки парламентські вибори, скільки те, чи будуть вони поєднані з президентськими", - підсумував він.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...