"Найголовнішим нашим досягненням буде вулиця Романа Шухевича не в Києві, а в Москві", - Портников дав відсіч нападкам на героїчного генерала УПА (відео)

Коли вулицю в Москві назвуть на честь командувача УПА Романа Шухевича, це означатиме, що Росія почала одужувати і пишається людьми, які здатні кинути виклик НКВС.
Віталій Портников

Головнокомандувача Української повстанської армії Романа Шухевича в Україні вважають не моральним авторитетом, а символом збройного опору агресорові, заявив політичний оглядач Віталій Портников в ефірі "Девідзон радіо", повідомляють Патріоти України.

"Він заслужив свою вулицю не за це, а за те, що він був командувачем Української повстанської армії, яка після Другої світової війни довгі роки протистояла більшовизму, коли вже жодних інших збройних формувань, готових боротися з Червоною армією і НКВС, що тероризували українців, не було", – заявив Портников.

Журналіст підкреслив, що назва вулиці Шухевича пов'язана з тим, що Україна веде війну з Росією.

"Для українського народу важливо мати в назвах вулиць людей, які є не стільки моральними авторитетами і не тільки моральними авторитетами, а символами збройного опору ворогу. І немає жодного сумніву, що Роман Шухевич саме такий... Не моральний авторитет. У його біографії чимало сторінок, які багато хто, напевно, хотів би викреслити. Але з біографії політика і військового не можна викреслити сторінок", – заявив він.

Портников додав, що Шухевич хотів незалежності України, а українські націоналісти не один раз знаходили союзників у Німеччині. Крім того, багато національно-визвольних рухів на ранній стадії війни сподівалися зробити своїм союзником Гітлера.

"Я зовсім їх не виправдовую. Було б дивно, якби я, будучи євреєм, виправдовував співпрацю з гітлерівцями. Як і не виправдовую співпраці зі Сталіним. Було б дивним, якби я, будучи людиною, яка ненавидить авторитаризм і тоталітаризм, виправдовував когось за співпрацю зі Сталіним, навіть євреїв. Але така співпраця була. Держава Ізраїль шукала військової підтримки у 1948 році у Сталіна і дістала її. І я радий, що вона дістала, тому що вона вціліла", – підкреслив він.

Журналіст пояснив, що важливо не тільки те, чиїм ім'ям названа вулиця, а й те, чому вона так названа.

"Після того, як закінчиться війна, після того, як від окупантів буде очищено Донбас і Крим, після того, як упаде путінський режим і Росія стане нормальною цивілізованою державою, після цього ми зможемо говорити про різні факти біографій українських військових командирів так само неупереджено, як про це говорять люди в мирних країнах... Пам'ять про Шухевича, Героя України та командувача УПА, – це пам'ять про людину, яка вбивала співробітників НКВС. Тобто робила те, що мала робити кожна нормальна радянська людина. І те, чого радянські люди не робили, роками живучи під окупацією банди. Я вважаю, що найголовнішим нашим досягненням буде вулиця Романа Шухевича не в Києві, а в місті Москві. Ось коли вулиця Романа Шухевича буде в Москві, ми скажемо, що Росія почала одужувати. Що вона пишається тими людьми, які здатні кинути виклик НКВС", – підсумував він.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

З архіву ПУ. Кухня літа: Рецепти швидких, смачних та простих страв з кабачків

п’ятниця, 15 липень 2022, 23:55

Страви з кабачків – це те, без чого важко уявити собі літо! Цей овоч дуже універсальний – з кабачків можна готувати перші, другі страви та закуски. Рецепти з кабачками дуже прості у приготуванні, то ж з ними впорається будь-хто. Окрім своїх корисних вл...

З архіву ПУ. "Потому что нельзя быть красивой такой": На сервісі знайомств заблокували акаунт моделі через "занадто привабливі" фото

понеділок, 7 березень 2022, 23:55

Додаток Tinder знову опинився в центрі скандалу через свою занадто жорстку політику щодо розміщуваних знімків.