Найпрестижнішу літературну нагороду Великобританії отримала полька українського походження

Лауреаткою Букерівської премії у 2018 році стала польська письменниця з українським корінням Ольга Токарчук.

Ольга Токарчук

Нагороду їй приніс роман Flights.Про це йдеться на Twitter-сторінці премії, передають Патріоти України.

Flights – це роман про подорожі у XXI столітті та людську анатомію: подорожі переплітаються з поглибленим вивченням людського тіла, роздумами про життя, смерть, рух, міграцію.

До шорт-листа премії також потрапили угорський письменник Ласло Краснохоркай з романом The World Goes On і південнокорейська письменниця Хан Ган з книгою The White Book, які раніше були лауреатами, а також французька письменниця Віржіні Депант з романом Vernon Subutex 1, іракський письменник Ахмед Саадаві, іспанський автор Антоніо Муньос Моліна з книгою Like a Fading Shadow.

56-річна Ольга Токарчук польська письменниця, есеїстка, автор сценаріїв, поетеса, психолог, лауреат літературної премії "Ніке". Виросла у родині вихідців з України. Дебютувала у 1979 на сторінках журналу "Навпростець", де під псевдонімом "Наташа Бородіна" опублікувала перші оповідання. Перший роман, "Мандрівку людей книги", написала у 1993. Книга отримала премію "Польського товариства книговидавців". У 1995 з'явився другий роман авторки, "E. E.". Найбільшим досі успіхом Токарчук став виданий у 1996 роман "Правік та інші часи". Книгу номінували до літературної премії "Ніке" у 1997. 1998 рік приніс збірку оповідань "Шафа", а також черговий роман під назвою "Дім денний, дім нічний". Це другий роман Токарчук, номінований до "Ніке". На цю ж премію номіновану збірку з дев'ятнадцяти оповідань під назвою "Гра на багатьох барабанчиках", видану в 2001. У 2004 видано "Останні історії". На початку жовтня 2007 вийшов роман "Бігуни". Над ним Ольга Токарчук працювала три роки. Згадує, що більшість нотаток робила під час подорожі. 5 жовтня 2008 Ольга Токарчук отримала за "Бігунів" літературну премію "Ніке". Книжка перемогла також у рейтингу читачів. Роман "Веди свій плуг понад кістками мертвих" побачив світ восени 2009 року й викликав бурхливі дискусії. Книжку перекладено на 27 мов.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети 17 вересня

неділя, 17 вересень 2023, 8:18

За новоюліанським календарем християни східного обряду України вперше святкують день ангела жінки на ім'я Віра, Любов, Надія і Софія. Ще минулого року цей день припадав на 30 вересня. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в ц...

Хіти тижня. День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети

субота, 16 вересень 2023, 6:41

17 вересня за новоюліанським календарем (до 1923 року - 30 вересня) українці святкують день ангела Віри, Любові, Надії і Софії. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в церкву, і попросити у ікони трьох великомучениць здоров'я...