"Напхати землю легко, а от витягти - важко": Молода жінка розповіла, як опанувала нову професію і стала "чистити" рідну землю від мін (фото)

У Олени підростає маленький син і вона хоче, щоб він спокійно гуляв по рідній землі.

Молода жінка з Луганської області опанувала нову професію, після того як вийшла з декрету. Олена Чиж стала демінером – людиною, яка "чистить" землю від вибухівки, передають Патріоти України.

Олена Чиж родом з Первомайська Луганської області. У 2014 році вона переїхала жити до матері в сусіднє селище Золоте, яке залишилося під контролем України. Жінка перебувала у декретній відпустці і після його закінчення планувала повернутися на колишнє місце роботи – в Державну міграційну службу.

Але повернутися в Первомайськ Олена не змогла, крім того, вона розлучилася з чоловіком через політичні розбіжності.

"Тоді ми ще не розуміли, що повернутися до колишнього життя не вийде. Виїжджали максимум на місяць, думаючи, що все владнається, ми повернемося, і будемо жити, як раніше. Але пройшов місяць, два, рік, ніяких поліпшень не було", – поділилася вона.

Коли закінчилася декретна відпустка, Олена, заручившись підтримкою матері, вирішила шукати нову роботу і натрапила на оголошення про посаду демінера. Таку вакансію пропонувала міжнародна гуманітарна асоціація Danish Demining Group, яка працює в Україні з 2014 року і спеціалізується на розмінуванні територій.

Олена заповнила заявку і відправила резюме. Їй передзвонили і запросили на співбесіду, а потім її кандидатуру схвалили.

"Навчання у нас проходило трохи більше місяця, але це була в основному теорія - практика почалася вже під час роботи. Відмінно пам'ятаю свій перший робочий день - 16 травня цього року. Ми приїхали в Мирну Долину. Вперше - в бронежилетах, віллерах, в повному спорядженні - і на відкритому полі. Емоцій, звичайно, була маса, і не тільки позитивних. Було страшно", - розповіла Олена Чиж.

Сім'я не одразу впізнала, чим займається жінка і після того, як дізналася, як зізнається Олена, їм залишилося тільки змиритися.

В процесі роботи, якою Олена займається вже півроку, команда займається чищенням Мирної Долини. Група жодного разу не потрапляла під обстріл, так як в організації є ті, хто моніторить ситуацію на фронті.

Робочий день починається о 8 ранку – з побудови та інструктажу по техніці безпеки. Потім група одягає спеціальне спорядження і відправляється на позиції. В кінці кожної години – 10 хвилин відпочинку. Користуватися мобільними телефонами заборонено. Вдень покладається обід. Демінери працюють шість днів на тиждень, а в неділю відпочивають. Крім того, за місяць у них накопичується тиждень вихідних.

Олена зізнається, що сама головна перешкода в роботі – це нестійка погода. Якщо хмарно або дощитиме – робота зупиняється, так як видимість і чутність стає гірше.

"Я б хотіла вірити в те, що війна закінчиться. Але ця небезпека від мін нікуди не дінеться - напхати землю легко, а от витягти - важко. Так що моя робота на довгі роки: будемо намагатися все це прибирати, щоб тут знову змогли працювати фермери, щоб я і моя дитина могли спокійно вийти на вулицю і прогулятися по цих місцях. А не так, як зараз, коли боїшся зробити кожен крок", - розповіла жінка.

Джерело: Свої.City
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

"Пилип не до всіх прилип": У християн східного обряду починається Різдв'яний піст. Що треба знати про Пилипівку

понеділок, 28 листопад 2022, 9:09

Заговини до посту завжди починається на Пилипов день (27 листопада), звідси бере початок народна назва цієї церковної аскези. 28 листопада, для православних вірян починається Різдвяний піст, котрий встановлено на честь святкування Різдва Христового, на...

Покрова Пресвятої Богородиці: Народні повір'я і традиції свята

п’ятниця, 14 жовтень 2022, 6:28

Для всього православного світу 14 жовтня є особливою датою - саме в цей день відзначається велике свято Покрови Пресвятої Богородиці. Одне з найулюбленіших свят українців (церков названих на честь Покрови - найбільше на території України.-ред.) пов'яза...