Однак, прийняті закони не передбачають одночасного запуску реформи страхової медицини, пояснив народний депутат України Вадим Денисенко, передають Патріоти України з посиланням на Politeka.
Нагадаємо, що під прийняту медичну реформу вже виписаний розділ державного бюджету, який внесено урядом на розгляд Верховної Ради. У вересні Кабмін Володимира Гройсмана підтримав оновлений проект медреформи, а перед депутатами його відстоювала в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.
За словами Вадима Денисенка, після вступу в силу медичної реформи медстраховка не стане обов’язковою. До обговорення цього питання народні депутати повернуться пізніше.
«Страхова медицина – така ж історія, як із накопичувальною Пенсійною системою. Нам спочатку треба запустити систему державної медицини і тільки на наступному етапі – страхову. Це питання не стільки медичної реформи – скільки фінансової, податкової реформи. Потрібно посилювати роль регулятора, тому в середньостроковій перспективі, років через два, ми запустимо і страхову медицину», – сказав Вадим Денисенко.
Нардеп вважає, що запуск страхової медицини – це вже перехід на новий рівень. В першу чергу, з 1 січня 2018 року, зміниться робота системи первинної медичної допомоги. Протягом наступного року українцям доведеться вибрати педіатра і терапевта, укладати з ними договори.
Норма про спільну оплату спеціалізованих медичних послуг з реформаторського пакета законів була виключена, запевнив Вадим Денисенко.
Раніше народні депутати добивалися того, щоб фінансування медустанов відповідало нормам децентралізації. Ця проблема, а також можливе введення платних послуг у лікарнях були найбільшими каменями спотикання для прийняття реформи.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...