Нардеп розповів, коли в Україні з’явиться обов’язкове медичне страхування

У четвер, 19 жовтня, парламент прийняв відразу три закони, які радикально змінюють правила фінансування української системи охорони здоров’я.

Однак, прийняті закони не передбачають одночасного запуску реформи страхової медицини, пояснив народний депутат України Вадим Денисенко, передають Патріоти України з посиланням на Politeka.

Нагадаємо, що під прийняту медичну реформу вже виписаний розділ державного бюджету, який внесено урядом на розгляд Верховної Ради. У вересні Кабмін Володимира Гройсмана підтримав оновлений проект медреформи, а перед депутатами його відстоювала в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

За словами Вадима Денисенка, після вступу в силу медичної реформи медстраховка не стане обов’язковою. До обговорення цього питання народні депутати повернуться пізніше.

«Страхова медицина – така ж історія, як із накопичувальною Пенсійною системою. Нам спочатку треба запустити систему державної медицини і тільки на наступному етапі – страхову. Це питання не стільки медичної реформи – скільки фінансової, податкової реформи. Потрібно посилювати роль регулятора, тому в середньостроковій перспективі, років через два, ми запустимо і страхову медицину», – сказав Вадим Денисенко.

Нардеп вважає, що запуск страхової медицини – це вже перехід на новий рівень. В першу чергу, з 1 січня 2018 року, зміниться робота системи первинної медичної допомоги. Протягом наступного року українцям доведеться вибрати педіатра і терапевта, укладати з ними договори.

Норма про спільну оплату спеціалізованих медичних послуг з реформаторського пакета законів була виключена, запевнив Вадим Денисенко.

Раніше народні депутати добивалися того, щоб фінансування медустанов відповідало нормам децентралізації. Ця проблема, а також можливе введення платних послуг у лікарнях були найбільшими каменями спотикання для прийняття реформи.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Провідна неділя 2025 року: Прикмети та традиції, що треба знати про радоницю

неділя, 27 квітень 2025, 0:10

Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...

Світла середа 2025: Традиції і заборони третього дня після Великодня

середа, 23 квітень 2025, 7:40

Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...