Крім цього, 17 серпня церква вшановує пам'ять семи Ефеських отроків: Іамвліха, Максиміліана, Моан, Мартиніана, Костянтина, Антоніна. Ці брати спочатку були воїнами, але покинули військо, звернувшись у віру. За це були покарані - їх замурували в печері на цілих 200 років. Легенда свідчить, що, коли печеру відкрили, отроки були живі. Після того, як народ став свідком події чуда, брати померли.
Зазвичай на Євдокію селяни збирали врожай часнику. Починалися 17 серпня дрібні дощі у вигляді мряки, які були дуже згубні для сіна, а тому намагалися до настання цього дня сховати сіно в коморах і захистити від вологи. Закінчувався 17 серпня сезон збору малини, і якщо чоловіки були зайняті польовими роботами, то в ліс за ягодами відправлялися жінки і діти. Малина була одним з найулюбленіших і доступних ласощів для селян.
У народі Євдокію називали Сіногнійкою, Малинівкою. Господарі 17 серпня намагалися прибрати бадилля до тих пір, поки воно не висохло, щоб скласти в компостну яму. Крім того, дозрівали цибуля і часник.
Прикмети 17 серпня:
Погожий день - то й листопад буде погожий, а коли хмарно і дощить - то й листопад буде сірий, і рано засніжить.
Рясно вродила малина - врожай і на хліб.
Сім отроків сім дощів несуть.
Якщо дощ - все сіно згниє.
На Євдокію зривають огірки.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...