Про це розповів релігієзнавець Олександр Саган, передають Патріоти України з посиланням на Gazeta.ua.
"Це буде основа майбутнього статуту. Тези стосуються форми правління, організації церковного життя. Це дуже важливо для України. Наші перші ієрархи не змогли порозумітися і власноруч створити такий організаторський документ. Тож Константинополь допоміг та надав тези, які мають бути у статуті. Вони обов'язково будуть включені у проект, який винесуть на Об'єднавчий собор. Він відбудеться у першій половині грудня", - пояснює експерт.
Між представниками українських православних церков немає суттєвих конфліктів, говорить він. "Наприклад, статут Київського патріархату та Автокефальної церкви дуже споріднений. Взагалі православні церкви мають схожі статути. Тож з цим не мають виникнути проблеми.
Просто наші церковники не знайшли достатньо волі, аби без сторонньої допомоги власноруч створити цей документ. Зараз, коли вже є основа, вони зможуть спільно діяти", - додає Олександр Саган.
На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...