Про це розповів релігієзнавець Олександр Саган, передають Патріоти України з посиланням на Gazeta.ua.
"Це буде основа майбутнього статуту. Тези стосуються форми правління, організації церковного життя. Це дуже важливо для України. Наші перші ієрархи не змогли порозумітися і власноруч створити такий організаторський документ. Тож Константинополь допоміг та надав тези, які мають бути у статуті. Вони обов'язково будуть включені у проект, який винесуть на Об'єднавчий собор. Він відбудеться у першій половині грудня", - пояснює експерт.
Між представниками українських православних церков немає суттєвих конфліктів, говорить він. "Наприклад, статут Київського патріархату та Автокефальної церкви дуже споріднений. Взагалі православні церкви мають схожі статути. Тож з цим не мають виникнути проблеми.
Просто наші церковники не знайшли достатньо волі, аби без сторонньої допомоги власноруч створити цей документ. Зараз, коли вже є основа, вони зможуть спільно діяти", - додає Олександр Саган.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...