"Наші ієрархи не змогли порозумітися і власноруч створити організаторський документ", - релігієзнавець

Вселенський патріархат на синоді ухвалив тези до статуту майбутньої Української церкви.

Про це розповів релігієзнавець Олександр Саган, передають Патріоти України з посиланням на Gazeta.ua.

"Це буде основа майбутнього статуту. Тези стосуються форми правління, організації церковного життя. Це дуже важливо для України. Наші перші ієрархи не змогли порозумітися і власноруч створити такий організаторський документ. Тож Константинополь допоміг та надав тези, які мають бути у статуті. Вони обов'язково будуть включені у проект, який винесуть на Об'єднавчий собор. Він відбудеться у першій половині грудня", - пояснює експерт.

Між представниками українських православних церков немає суттєвих конфліктів, говорить він. "Наприклад, статут Київського патріархату та Автокефальної церкви дуже споріднений. Взагалі православні церкви мають схожі статути. Тож з цим не мають виникнути проблеми.

Просто наші церковники не знайшли достатньо волі, аби без сторонньої допомоги власноруч створити цей документ. Зараз, коли вже є основа, вони зможуть спільно діяти", - додає Олександр Саган.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

14 вересня - Воздвиження Хреста Господнього: Що категорично не можна робити в цей святковий день

субота, 14 вересень 2024, 0:10

14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...

Різдво Пресвятої Богородиці: Ця сильна молитва, прочитана з чистою душею, допоможе здійснити найзаповітніші бажання

неділя, 8 вересень 2024, 5:00

Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...