"Українська корупція залишила слід у 65 країнах світу. Найчастіше детективам доводиться звертатися по допомогу до правоохоронців Латвії, Кіпру, Великобританії, Німеччини та Швейцарії", — йдеться у повідомленні НАБУ, передають Патріоти України.
За інформацією бюро, більшість корупційних схем, перш за все пов'язаних із діяльністю державних підприємств і реалізацією національних проектів, передбачає участь компаній, зареєстрованих за кордоном.
"Зазвичай ці компанії виконують роль посередників, які залишають у себе левову частку доходів державних компаній. Надалі організатори схем легалізують ці кошти і витрачають їх на власні потреби, зокрема для фінансування політичних проектів", — заявили у НАБУ.
Прикладами кримінальних проваджень Національного бюро, розслідування яких привело детективів за кордон, є: заволодіння 247 млн гривень ДП "АМПУ", заподіяння 12,9 млн доларів збитків ПАТ "Об'єднана гірничо-хімічна компанія", заподіяння 60,5 млн доларів збитків ПАТ "Державна продовольчо-зернова корпорація".
НАБУ і САП попередньо підрахували, що через корупцію, в якій задіяні іноземні контрагенти, державним інтересам завдано збитків на суму близько 7 млрд гривень.
У результаті антикорупційне бюро надіслало близько 500 запитів до компетентних органів інших держав, щоб з'ясувати обставини вчинення корупційних злочинів, які завдали шкоди Україні.
15 січня відзначається одне з 12 головних церковних свят - Стрітення Господнє. Це свято символізує зустріч людства з Немовлям Ісусом. Слово "стрітення" на старослов'янській мові означає "зустріч", а друге значення цього слова - "радість". Це зустріч лю...
Цей день ще називають Святом жіночої долі. День святої великомучениці Катерини щорічно відзначають 7 грудня: прислухаються до прикмет, дотримуються традицій та ворожать на свою долю, передають Патріоти України. Водночас, це давнє слов’янське свято долі...