Настав час змін! - В Україні хочуть перейти на погодинну оплату праці

Експерт вважає, що в Україні настав час змінити норми радянського КЗпП, які не відповідають сучасним умовам трудових відносин.

Україна готується переходити на погодинну оплату праці. Про це розповів голова Національної ради економічного розвитку Олексій Дорошенко. Він заявив, що в розвинених країнах праця оплачується по годинах, а не раз на місяць, передають Патріоти України з посиланням на Судово-юридичну газету.

"Всі знають, скільки коштує година праці. Тому нашій країні слід робити те ж саме, тобто переходити на погодинну оплату праці. Тоді і працівник, і роботодавець будуть краще рахувати свої гроші, оскільки кількість годин, відпрацьованих громадянами різних країн Європи, все більше відрізняється між собою. І це суттєво впливає на оплату праці", - заявив Дорошенко.

Крім того, Дорошенко вважає, що в Україні настав час змінити норми радянського КЗпП, які не відповідають сучасним умовам трудових відносин. У багатьох країнах мінімальна заробітна плата затверджена не законом, а договором між профспілками і роботодавцями. За даними Євростату, в січні поточного року країни ЄС по мінімальній зарплаті розподілялися на такі три групи:

  1. Мінімалка нижче 500 євро на місяць. До цієї групи належать: Латвія, Румунія і Угорщина.
  2. Мінімалка від 500 євро до 1000 в місяць. У цю групу увійшли: Хорватія, Чехія, Словаччина, Польща, Естонія, Литва, Греція, Португалія, Мальта і Словенія.
  3. Мінімалка від 1000 євро. Таку зарплату платять в Іспанії, Великобританії, Франції, Німеччини, Бельгії, Нідерландах, Ірландії та Люксембурзі.
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

15 лютого - Стрітення: Що категорично не можна робити в цей день

середа, 15 лютий 2023, 7:15

15 січня відзначається одне з 12 головних церковних свят - Стрітення Господнє. Це свято символізує зустріч людства з Немовлям Ісусом. Слово "стрітення" на старослов'янській мові означає "зустріч", а друге значення цього слова - "радість". Це зустріч лю...

7 грудня - День святої Катерини: Традиції і прикмети свята

середа, 7 грудень 2022, 8:57

Цей день ще називають Святом жіночої долі. День святої великомучениці Катерини щорічно відзначають 7 грудня: прислухаються до прикмет, дотримуються традицій та ворожать на свою долю, передають Патріоти України. Водночас, це давнє слов’янське свято долі...