"Назад у минуле" – мабуть, саме під таким гаслом проходить святкування 9 травня в Луганську. Всюди видніються червоні прапори з серпом і молотом, піонерські пілотки та георгіївські стрічки. Упереміш із "совком" – прапори Росії і триколори так званої ЛНР. На вулицях з гучномовців, ніби зациклені, по колу звучать марш "Прощание славянки", "Катюша", "День Победы", "Журавли". У парках і скверах все ті ж мелодії грають оркестри. Як відзначають День Перемоги в окупації – у ексклюзивному репортажі кореспондента "Апострофа", передають Патріоти України.
На території, підконтрольній так званій "Луганській народній республіці", почалася низка вихідних: аж до 14 травня тут будуть відпочивати. До речі, у зв'язку з цим з боку Луганська вже почався "штурм" КПВВ на Станиці "пенсійними туристами", які вирішили скористатися довгими вихідними і змотатися відзначитися в Пенсійному фонді України. Але зараз все ж не про це.
Відзначати День Перемоги в Луганську почали відразу після 1 травня. Традиційно роздавали на вулицях георгіївські стрічки, влаштовували пісенні й танцювальні марафони, автопробіги, і, звичайно ж, не обійшлося без масового покладання квітів чи не до всіх міських пам'ятників.
Але основні урочистості проходять у середу, 9 травня. Як завжди, вранці нібито в цілях безпеки по всій території ОРЛО відключили мобільний зв'язок (правда, місцями все ж він пробивався).
О 10 ранку розпочався парад. У центрі міста вишикувалися підрозділи "народної міліції", козаки небіжчиків Павла Дрьомова і Олексія Мозгового, "поліцейські" і "рятувальники". Ватажок ЛНР Леонід Пасічник виголосив нетривалу промову про "могутність російського народу", що завершилася вигуком: "З Днем Перемоги! Слава Донбасу, слава Росії! Ура, товариші!" Після цього центром міста пройшлися "військові" та, злегка продовбавши асфальт, прокотилася військова техніка. На початку колони йшли танки часів СРСР, далі – сучасна російська техніка: БМП, БТР-80, 122-мм самохідні артилерійські установки "Гвоздика", 152-мм гаубиці "Мста-Б", 122-мм гаубиці Д-30, реактивні системи залпового вогню "Град", зенітно-ракетні комплекси "Стріла-10".
Після цього бюджетники добровільно-примусово пройшлися в рядах "Безсмертного полку". Варто відзначити, що цього року колона була значно коротшою, ніж у 2017-му, коли утікач Ігор Плотницький змушував людей ходити колами, щоб створити видимість масовості. Утім, і цього разу набралося кілька тисяч учасників ходи.
Відразу ж після параду юрба кинулася до скверів і парків, де буквально за 10 хвилин встигла завалити всі газони порожніми пляшками та іншим сміттям. Особливо "естетично" виглядали пластикові тарілки з-під кулішу, який роздавали в районі пам'ятника Тарасу Шевченку. За лічені хвилини після завершення параду за дармовою кашею вишикувалася черга з бабусь, бомжів і навіть "військових" – всього до сотні людей. Після отримання пайка люди, не соромлячись, розміщувалися з закускою і випивкою прямо на газонах серед сміття, яке залишили попередники.
До речі, цього року Луганськ залишився без улюбленої забави – купання у фонтанах: через напружену ситуацію з водою їх не включили.
Станом на третю годину дня в місті було досить людно і вже вистачало осіб напідпитку. Ближче до вечора в центрі розпочнеться святковий концерт. Щоправда, виступати будуть тільки місцеві зірки, росіяни прибудуть 10 травня і дадуть свій концерт.
Крім того, 9 травня в Луганську влаштують салют. Як кажуть бюджетники, це їх урізані зарплати і надбавки випустять у небо. Подейкують, що феєрверк обійшовся окупаційній владі Луганська у понад мільйон рублів (близько 400 тисяч грн). Місцевих така новина зовсім не радує. "Краще би пенсію або зарплату підняли", - бурчать бабусі і бюджетники. Але окупаційній владі, напевно, видніше: відзначати – так на широку ногу, створюючи видимість благополуччя. Ось тільки навряд чи вийде дармовим кулішом, безкоштовним концертом і кольоровим салютом відволікти людей від страху війни і злигоднів життя в окупації.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...