Назріває велика проблема: У Кабміні розповіли, що робитимуть із хрущовками

В Україні розглядається два підходи до вирішення проблеми хрущовок: знесення і реконструкція.

Про це розповів заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Лев Парцхаладзе, передають Патріоти України.
За його словами, законопроект в процесі розробки. "Хочу відзначити, що проблема не може вирішитись швидко і легко, тому що у держави немає коштів, щоб всі хрущовки разом зробити енергоефективними, повністю поміняти всі комунікації в будівлях. Москва - не кращий приклад для наслідування, але там всі хрущовки були не тільки реконструйовані - там відбулася повна реновація. Ми ще до цього фактично не приступали", - пояснив Парцхаладзе.
Він підкреслив, що в Україні недосконале законодавство щодо розселення, немає чітко прописаних вимог до забудовників, тому питання висить у повітрі. Крім того, передбачено згоду 100% мешканців - це практично неможливо. "Якщо говоримо про перебудову кварталів, то складно отримати згоду всіх будинків. Три будинки погодилися, два - ні, і в підсумку будуть такі анклави в мікрорайоні. А якщо робити - то гармонійно. Законопроект повинен враховувати всі можливі проблеми і варіанти їх вирішення. І зокрема, відселення має відбуватися в той же район, де жили люди. Умовно: якщо проживав на Печерську, не можна відселяти на Троєщину. Безумовно, запропонована житлоплоща повинна бути з ремонтом, а поблизу повинна бути комфортна інфраструктура", - вважає заступник міністра.
За його словами, термін експлуатації інженерних мереж хрущовок і сталінок завершився. "У нас дійсно назріває проблема. Але дуже важливо, щоб бізнес захотів вкладати в цю сферу - це повинно бути економічно вигідно", - підсумував чиновник.
Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

З архіву ПУ. А як у них? 10 деталей німецького побуту, які викликають у нас подив (фото)

неділя, 5 грудень 2021, 17:00

Одна справа - приїхати в Німеччину на відпочинок і підмітити пару-трійку особливостей. І зовсім інша - пожити в країні і дізнатися, чим відрізняється вона від інших держав в побутових дрібницях, які недоступні простому туристу. Люди, що переїхали до Ні...

З архіву ПУ. "Мені пох*й!": Український музикант навіть не знає, що на Донбасі триває війна (відео)

неділя, 5 грудень 2021, 15:00

Бардаш родом з Алчевська. Але там він вже давно не живе. І, за його словами, не збирається туди повертатися тому, що не сумує за рідним краєм. Український продюсер і музикант Юрій Бардаш, який виступає під ім'ям YOURA, не знав, що на Донбасі досі трива...