"Не дамо посіяти розбрат у наших рядах": У ВМС прокоментували демарш морпіхів, які виступили проти "фасадної" реформи ЗСУ (фото)

Зміна кольору беретів у військах України вже тривалий час викликає дискусії про її необхідність.

І якщо в вищих ешелонах влади і командування ЗСУ говорять про це як про відмову від радянських традицій і комуністичного минулого, то серед особового складу військових нововведення сприймаються неоднозначно, передають Патріоти України.
23 травня під час візиту Петра Порошенка до Миколаєва і святкування 100-річчя морської піхоти України близько сотні морських піхотинців демонстративно вишикувалися перед главою держави і командуванням в традиційно чорних беретах, відмовившись змінити їх на нові, кольору морської хвилі. Як виявилося, це бійці Першого Феодосійського Окремого батальйону морської піхоти (1-ФОБМП) - того самого, який не зрадив присязі і до останнього чинив опір окупантам в Криму.

У минулому військовослужбовець цього підрозділу Анатолій Вовненко в соцмережі написав: «Морські піхотинці 1-ФОБМП відмовилися зраджувати клятву і увійшли в парадний стрій в своїх українських чорних беретах. Збереження символіки є символом збереження боєздатності і традицій підрозділів, які вели і ведуть боротьбу з ворогом, не тільки в рядах морської піхоти, а й усіх ЗСУ. Реформи - це не зміна фасаду! Ми сміливо декларуємо це!»

Один з діючих військовослужбовців в коментарі журналістам повідомив, що є кілька причин такого вчинку. Одна з них - погане ставлення до військовослужбовців. «Ми проти фасадної реформи в армії. Командування не дорожить особовим складом. Їм все одно, піде людина чи ні, який у нього бойовий досвід. У них звичайна відмазка - завжди знайдуть нову людину. Це радянський підхід до управління колективами, він не підходить в воєнний час. Старшинський, матроський склад і деякі офіцери нашого батальйону підтримали цю акцію. Командири намагалися перешкодити. В акції взяло участь близько 100 осіб», - резюмував морпіх.

За даними джерел в батальйоні, ряд учасників протесту 23 травня самовільно покинула розташування частини. Деякі з протестуючих вже звільнені. Командувач ВМС Ігор Воронченко відмовився коментувати ситуацію.

А 24 травня прес-служба ВМС ЗСУ на своїй сторінці в Facebook розмістила наступну інформацію: «Ми повертаємо з історії події і особистості, які формували національну ідентичність українського народу, і рішуче відкидаємо радянські і російські скріпи, які стали ідеологічною основою вторгнення на нашу землю, смертей наших побратимів. Ми засвоїли уроки війни в ідеологічній площині і розуміємо, що після приниження національної історії та ідентичності приходить окупант.
Ми формуємо в своїй свідомості приналежність до України і сучасного Українського війська, нарощування боєздатності за стандартами провідних країн світу. Тільки якісними змінами за підтримки партнерів ми можемо протистояти підступному агресору.

Наша сила в єдності патріотів - захисників України, підтримки всього народу. Згуртованість українців зламала плани агресора на початку війни. Зруйнувати нашу єдність - його головна мета сьогодні. І ми не маємо права надати йому шанс посіяти розбрат в наших рядах".

Опублікував: Олег Устименко

Інші публікації автора

Хіти тижня. У Києві влаштували обшуки у знаменитій ветеранській піцерії: Засновник записав відеозвернення

середа, 13 листопад 2019, 2:00

Йдеться про ресторан на вул. Софіївська, 8. Правоохоронці у вівторок, 5 листопада, провели обшуки в піцерії Pizza Veterano в Києві, яку заснували ветерани війни на Донбасі. Про це повідомив засновник закладу Леонід Остальцев на своїй сторінці у Faceboo...

Хіти тижня. "Українці можуть втратити право на вищу освіту", - ЗМІ

середа, 13 листопад 2019, 1:00

Новим законопроектом пропонується при поновленні чи переведенні до іншого університету повторно здавати ЗНО. "Понад 300 тисяч українців можуть втратити право на вищу освіту через нові правила, які хочуть ввести в Міністерстві освіти і науки. Правила бу...