"Не на метал": Забужко пояснила, навіщо насправді "пограбували" Лесю Українку в Києві

Українська письменниця Оксана Забужко вважає, що поетеса Леся Українка "ненависна" деяким сучасним авторам, які брали участь у підготовці проекту "Новоросія".

Про це Забужко написала на сторінці в Facebook, коментуючи крадіжку бронзового бюста поетеси в Києві, передають Патріоти України.

"Для неофітів, які запитують: "А Лесю ж за що?". До 2008 року я теж думала, що її не перевидають "випадково". А хто небридливий і хоче навіч пересвідчитись, наскільки вона ненависна сучасним "православним чекістам", - за лінком знайдете цілу таку "книгу ненависті", видану у 2012 р. у Луганську, порядком підготовки проекту "Новороссия", - і повірте, що це тільки вершечок айсберґу", - написала вона.

Зокрема, Забужко опублікувала посилання на книгу Гліба Боброва і Костянтина Дерев'янка "Українка проти України". Автори визначали три головні риси творчості поетеси: войовниче антихристиянство на кордоні з сатанізмом, пропаганду революційних ідей і радикальний націоналізм.

Рецензенти зазначили, що "риторика авторів дивним чином нагадує риторику Кремля і Російської православної церкви по відношенню до всього українського". Бобров також став першим літератором з Луганська, якого прийняли до Спілки письменників Росії.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

З архіву ПУ. "Потому что нельзя быть красивой такой": На сервісі знайомств заблокували акаунт моделі через "занадто привабливі" фото

понеділок, 7 березень 2022, 23:55

Додаток Tinder знову опинився в центрі скандалу через свою занадто жорстку політику щодо розміщуваних знімків.

З архіву ПУ. Як "зливали" Донецьк: "Центральна влада, яка довірила в 2014-му Донбас Ахметову і Таруті, не знала пару секретів", - журналістка

п’ятниця, 25 лютий 2022, 23:30

Сподівання на те, що, захищаючи свої активи, олігархи захистять і місто, не виправдали себе... Помилка центральної влади, яка в 2014-му довірила регіон Ахметову і Таруті, полягала в тому, що сподівалися - захищатимуть свої активи і разом з ними Донецьк...