"Не на метал": Забужко пояснила, навіщо насправді "пограбували" Лесю Українку в Києві

Українська письменниця Оксана Забужко вважає, що поетеса Леся Українка "ненависна" деяким сучасним авторам, які брали участь у підготовці проекту "Новоросія".

Про це Забужко написала на сторінці в Facebook, коментуючи крадіжку бронзового бюста поетеси в Києві, передають Патріоти України.

"Для неофітів, які запитують: "А Лесю ж за що?". До 2008 року я теж думала, що її не перевидають "випадково". А хто небридливий і хоче навіч пересвідчитись, наскільки вона ненависна сучасним "православним чекістам", - за лінком знайдете цілу таку "книгу ненависті", видану у 2012 р. у Луганську, порядком підготовки проекту "Новороссия", - і повірте, що це тільки вершечок айсберґу", - написала вона.

Зокрема, Забужко опублікувала посилання на книгу Гліба Боброва і Костянтина Дерев'янка "Українка проти України". Автори визначали три головні риси творчості поетеси: войовниче антихристиянство на кордоні з сатанізмом, пропаганду революційних ідей і радикальний націоналізм.

Рецензенти зазначили, що "риторика авторів дивним чином нагадує риторику Кремля і Російської православної церкви по відношенню до всього українського". Бобров також став першим літератором з Луганська, якого прийняли до Спілки письменників Росії.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

7 грудня - День святої Катерини: Традиції і прикмети свята

середа, 7 грудень 2022, 8:57

Цей день ще називають Святом жіночої долі. День святої великомучениці Катерини щорічно відзначають 7 грудня: прислухаються до прикмет, дотримуються традицій та ворожать на свою долю, передають Патріоти України. Водночас, це давнє слов’янське свято долі...

"Пилип не до всіх прилип": У християн східного обряду починається Різдв'яний піст. Що треба знати про Пилипівку

понеділок, 28 листопад 2022, 9:09

Заговини до посту завжди починається на Пилипов день (27 листопада), звідси бере початок народна назва цієї церковної аскези. 28 листопада, для православних вірян починається Різдвяний піст, котрий встановлено на честь святкування Різдва Христового, на...