Таку думку "Обозревателю" висловив старший науковий співробітник Інституту історії НАН України, екс-начальник архіву СБУ Сергій Кокін, повідомляють Патріоти України.
"Назва стародавнього Київської держави була Русь, а його жителі називали себе русичами. По суті справи, саме слово "Росія" почало використовуватися тільки з часів Петра I, до цього була "Московія". Відбулося пряме запозичення", - нагадав Кокін.
Він також додав: "За Петра I вся еліта була з України, вони були носіями тієї самої російськості. Це і дало підставу говорити про імперію як таку".
"Потім була розроблена відома теорія про те, що Київська Русь - це "колиска трьох братніх народів", хоча той же Грушевський в своїх роботах показав, що розвиток кожного народу - українського, білоруського та російського - йшов своїми шляхами, під впливом різних геополітичних факторів і так далі", - продовжив історик.
У цьому контексті він звернув увагу на той факт, що "жоден середньостатистичний росіянин не розуміє української або іншого слов'янської мови, який же це "один народ"? Мова - це вже показник".
Відповідаючи на питання, чому, незважаючи на ці "прописні істини", в Кремлі дозволяють собі настільки безграмотні заяви, Кокін припустив: "Мабуть, їм так комфортніше - думати, що це "один народ". Їм комфортніше відчувати себе на цьому історичному полі".
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...