Таку думку "Обозревателю" висловив старший науковий співробітник Інституту історії НАН України, екс-начальник архіву СБУ Сергій Кокін, повідомляють Патріоти України.
"Назва стародавнього Київської держави була Русь, а його жителі називали себе русичами. По суті справи, саме слово "Росія" почало використовуватися тільки з часів Петра I, до цього була "Московія". Відбулося пряме запозичення", - нагадав Кокін.
Він також додав: "За Петра I вся еліта була з України, вони були носіями тієї самої російськості. Це і дало підставу говорити про імперію як таку".
"Потім була розроблена відома теорія про те, що Київська Русь - це "колиска трьох братніх народів", хоча той же Грушевський в своїх роботах показав, що розвиток кожного народу - українського, білоруського та російського - йшов своїми шляхами, під впливом різних геополітичних факторів і так далі", - продовжив історик.
У цьому контексті він звернув увагу на той факт, що "жоден середньостатистичний росіянин не розуміє української або іншого слов'янської мови, який же це "один народ"? Мова - це вже показник".
Відповідаючи на питання, чому, незважаючи на ці "прописні істини", в Кремлі дозволяють собі настільки безграмотні заяви, Кокін припустив: "Мабуть, їм так комфортніше - думати, що це "один народ". Їм комфортніше відчувати себе на цьому історичному полі".
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...
Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...