Не стати другою Угорщиною: Колишній державний секретар США дала рецепт Україні

Україні варто докласти всіх зусиль для створення сильних і незалежних інститутів влади, щоб не допустити її концентрації в одних руках, і домогтися перетворення країни на стабільну демократію.
Кондоліза Райс

Про це заявила Кондоліза Райс - 66-й Державний секретар США, а нині професор Стенфордського університету, передають Патріоти України.

Дослідник СРСР і русист за освітою, Райс розповіла, що вперше відвідала Україну в 1979 році - і тоді "це все ще був дуже радянський простір".

"Тільки відвідавши Україну в 2005 році, вже в якості радника президента з національної безпеки, я була невимовно здивована, побачивши незалежну країну, - згадує колишня голова американської дипломатії. - Але вам не варто ставитися до незалежності як до належного, потрібно продовжувати працювати над перетворенням своєї країни на стабільну демократію".

Найважливіший шлях до цього, на думку Райс - "уникати концентрації влади в руках однієї людини, як це, наприклад, зараз відбувається в Угорщині". А отже, нагадала колишній політик, законодавча влада повинна бути сильною, судова влада - незалежною, преса - вільною, а громадянське суспільство - стійким.

"Я рада тому, що в Україні з'явилися політики і громадяни, які це розуміють, а отже, все це можна реалізувати. Але важливі не тільки окремі люди, важливі інститути", - підкреслила Райс.

За її словами, створюючи конституцію США, батьки-засновники американської держави розуміли, що не зможуть контролювати, хто саме стане президентом або увійде до Конгресу. "Але вони створили жорсткі правила, які нівелюють вплив особистості на державні процеси", - резюмувала екс-держсекретар США.

Джерело: НВ
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

7 грудня - День святої Катерини: Традиції і прикмети свята

середа, 7 грудень 2022, 8:57

Цей день ще називають Святом жіночої долі. День святої великомучениці Катерини щорічно відзначають 7 грудня: прислухаються до прикмет, дотримуються традицій та ворожать на свою долю, передають Патріоти України. Водночас, це давнє слов’янське свято долі...

"Пилип не до всіх прилип": У християн східного обряду починається Різдв'яний піст. Що треба знати про Пилипівку

понеділок, 28 листопад 2022, 9:09

Заговини до посту завжди починається на Пилипов день (27 листопада), звідси бере початок народна назва цієї церковної аскези. 28 листопада, для православних вірян починається Різдвяний піст, котрий встановлено на честь святкування Різдва Христового, на...