За економічними підсумками всі головні показники гірші, ніж це прогнозувалося бюджетом на 2017-й рік, - розповів економіст Андрій Новак, передають Патріоти України з посиланням на Gazeta.ua.
"Спочатку прогнозували зростання на 3,5 відсотки, потім - на 3, далі — 2,5 процента. В результаті маємо тільки 2. Закладалася інфляція 8,1 відсотка, а вийшло - 14. Третій ключовий показник — курс гривні. У бюджет планували 27,2 грн за долар на кінець року. Реально мали майже 28", - зазначив економіст.
Схожа ситуація очікується в Україні і в 2018-му році. "Принципово інших результатів очікувати не слід. Оскільки справжніх економічних реформ ми так і не побачили. Продовжиться знецінення гривні. Як мінімум до 31 гривні на кінець року. Економіка зросте приблизно на 2 відсотки", - сказав Новак.
Для відчутного пришвидшення росту економіки треба змінити податкову, бюджетну і кредитну системи. "Податкова перенасичена дрібними зборами, які реально приносять невеликі доходи до державних і місцевих бюджетів і дуже ускладнюють саму систему. Після спрощення потрібен мораторій на подальші зміни. Хоча б на 5 років. У нас майже щокварталу вносяться зміни до складу податків або запроваджують нові. Це робить нереальним будь-який бізнес-план підприємця", - говорить він.
В бюджетній системі головні реформи повинні стосуватися децентралізації, вважає Андрій Новак. "Зараз місцевим органам дали більше повноважень, але не більше грошей. Маю на увазі доходну частину, податки. Як і у всі роки незалежності, 80 відсотків доходів іде до центрального бюджету. Відповідно 20 залишається місцевим. А потім через дотації, фактично в ручному режимі, гроші дають регіонам. За політичну лояльність місцевих керівників" - сказав експерт.
Підвищення зарплат і пенсій з'їдає інфляція і знецінення гривні. "За структурою доходів і витрат, співвідношення між ними, бюджет 2018-го року є копією торішнього. Запустили друкарський верстат. За рахунок цього роблять так зване підвищення зарплат і пенсій. Його з'їдає інфляція і знецінення гривні. Збільшується державний борг.
Та ж Польща у наступні роки не стоятиме на місці, як і інші країни. Щоб наздогнати їхній сьогоднішній рівень життя і доходів, Україні знадобиться 8-9 років. За умови, що у нас кардинально зміниться економічна політика уряду і Національного банку та зайдуть іноземні інвестиції", - підсумував Новак.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...