Не все так просто: У Варфоломія назвали найскладніший етап надання автокефалії УПЦ

Рішення Синоду Вселенського патріархату про надання автокефалії Українській православній церкві було найважчим у цілому процесі. Отримання Томосу є не таким складним і стане завершенням процесу ліквідації розколу в українському православ'ї.

Про це заявив єпископ Макаріос Христопольський, помічник Вселенського патріарха Варфоломія, постійний професор Патріаршої академії Криту, передають Патріоти України.

"Справді, рішення про автокефалію України прийнято. Це було найскладнішим. Томос – другий крок, і це не так важко. Томос – це завершення даного рішення, іншими словами – "засвідчення". У потрібний час і Томос буде надано. Патріарх Варфоломій веде справу і зробить все в свій час", – наголосив єпископ.

За його словами, головною складністю для Синоду було подолання розколу в українському православ'ї.

"Деякі говорять про легалізацію розколу, однак насправді йдеться про вирішення проблеми розколу. Одна річ – вирішення проблеми розколу і зовсім інша річ – легалізація. Ми б узаконили розкол, якби сказали (патріарху УПЦ КП) Філарету і (митрополиту УАПЦ) Макарію: "Ідіть у православну церкву, і ми визнаємо вас як патріархів та архієпископа". Але було не так. Вселенський патріархат вчинив згідно з канонами і церковним правом. Не з політичних мотивів, а зі святою мудрістю", – заявив Макаріос.

Священослужитель підкреслив, що Константинополь зміг об'єднати Українську автокефальну православну церкву і Київський патріархат.

"Патріарху Варфоломію і Синоду вдалося об'єднати дві розкольницькі групи, відновити їх у канонічності без запитів з боку цих організацій щодо посад і почестей", – додав єпископ.

Окрім того, помічник Варфоломія зауважив, що Москва неодноразово намагалася вирішити цю проблему, але її методи виявилися неефективними.

Джерело: Укрінформ
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Трійця: Легке меню до святкового столу (фото, відео)

субота, 7 червень 2025, 23:10

На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...

Провідна неділя 2025 року: Прикмети та традиції, що треба знати про радоницю

неділя, 27 квітень 2025, 0:10

Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...