Не все так просто: У Варфоломія назвали найскладніший етап надання автокефалії УПЦ

Рішення Синоду Вселенського патріархату про надання автокефалії Українській православній церкві було найважчим у цілому процесі. Отримання Томосу є не таким складним і стане завершенням процесу ліквідації розколу в українському православ'ї.

Про це заявив єпископ Макаріос Христопольський, помічник Вселенського патріарха Варфоломія, постійний професор Патріаршої академії Криту, передають Патріоти України.

"Справді, рішення про автокефалію України прийнято. Це було найскладнішим. Томос – другий крок, і це не так важко. Томос – це завершення даного рішення, іншими словами – "засвідчення". У потрібний час і Томос буде надано. Патріарх Варфоломій веде справу і зробить все в свій час", – наголосив єпископ.

За його словами, головною складністю для Синоду було подолання розколу в українському православ'ї.

"Деякі говорять про легалізацію розколу, однак насправді йдеться про вирішення проблеми розколу. Одна річ – вирішення проблеми розколу і зовсім інша річ – легалізація. Ми б узаконили розкол, якби сказали (патріарху УПЦ КП) Філарету і (митрополиту УАПЦ) Макарію: "Ідіть у православну церкву, і ми визнаємо вас як патріархів та архієпископа". Але було не так. Вселенський патріархат вчинив згідно з канонами і церковним правом. Не з політичних мотивів, а зі святою мудрістю", – заявив Макаріос.

Священослужитель підкреслив, що Константинополь зміг об'єднати Українську автокефальну православну церкву і Київський патріархат.

"Патріарху Варфоломію і Синоду вдалося об'єднати дві розкольницькі групи, відновити їх у канонічності без запитів з боку цих організацій щодо посад і почестей", – додав єпископ.

Окрім того, помічник Варфоломія зауважив, що Москва неодноразово намагалася вирішити цю проблему, але її методи виявилися неефективними.

Джерело: Укрінформ
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

14 вересня - Воздвиження Хреста Господнього: Що категорично не можна робити в цей святковий день

субота, 14 вересень 2024, 0:10

14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...

Різдво Пресвятої Богородиці: Ця сильна молитва, прочитана з чистою душею, допоможе здійснити найзаповітніші бажання

неділя, 8 вересень 2024, 5:00

Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...