Не забути Героїв: В Україні з'явиться монета на честь захисників ДАПу (фотофакт)

Національний банк анонсував випуск нової серії монет з недорогоцінних металів, присвяченої українським військовим.

Про це повідомляє прес-служба Національного банку України, передають Патріоти України.

Так, в 2018 році світ побачать монети з серії «Збройні Сили України»: «Захисникам Донецького аеропорту», «День українського добровольця» і «100-річчя створення Українського військово-морського флоту». «Буде присвячена вшануванню мужності і героїзму захисників Донецького аеропорту - «кіборгам», що обороняли його протягом 242 днів, що стало символом самовідданої боротьби за територіальну цілісність України», - йдеться в нацбанківській телеграмі.

На аверсі монети розміщено: угорі ліворуч - напис Україна (півколом), під якою рік карбування монети (2018) і малий державний герб України. У центрі - стилізована композиція: дві чоловічі руки зі зброєю різних епох, що символізує захисників України різних часів. На дзеркальному тлі розташовані написи: За честь! За славу! За народ! А внизу зліва - номінал 10 гривень на стилізованому фрагменті щита. Праворуч - логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку. На реверсі монети розміщено стилізовану композицію із зображенням захисника аеропорту на тлі напівзруйнованої вежі, над якою майорить український прапор. Праворуч - простреленою арматура з вертикальними написами: кіборг.UA / 26 • 05 • 2014/21 • 01 • 2015.

Монета номіналом в 10 гривень, присвячена «кіборгам», буде запущена в грошовий обіг вже 30 січня. В тираж буде випущено 1 млн примірників.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

В тренді: Кличко поїхав на інавгурацію Зеленського на велосипеді (фото)

понеділок, 20 травень 2019, 13:24

Містом сьогодні пересуватися складно, зазначив столичний градоначальник... Мер Києва Віталій Кличко поїхав на інавгурацію новообраного президента Володимира Зеленського на велосипеді. Про це він повідомив у Facebook, передають Патріоти України.

"Гра престолів" тільки починається", - Портников

понеділок, 20 травень 2019, 13:11

Кожна помилка президента воюючої, однієї з найбідніших і суперечливіших країн європейського сходу, яка залежить від іноземних кредитів і є ареною олігархічних сутичок - це кров, смерть і сльози. Про це у своєму блозі пише журналіст Віталій Портников, п...