"Я маю всі підстави вважати, що насправді Адміністрація проводила старанну, кропітку роботу над виконанням федерального закону, що давав їй півроку на вивчення і описання владної структури Путіна. Саме тому складно зрозуміти, чому ми всі побачили те, що побачили.
Оприлюднений перелік прізвищ навіть містить технічну помилку: Олег Бударгін, який згадується там як голова компанії "Россети", вже певний час її не очолює. Таке недбальство не може не розчаровувати, адже весь сенс цієї доповіді в тому, аби серйозно насторожити Кремль, переконати російський режим припинити вести себе настільки агресивно.
Свого часу ми (Атлантична рада — ред.) пропонували власну допомогу в формі аналітичних записок, але у них немає жодних зобов’язань до нас дослухатися, тож я гадки не маю, чи скористалися нашою роботою під час підготовки доповіді. Чого вони точно не дослухалися — це поради не копіювати списків з відкритих джерел, бо такі списки підривають довіру до доповіді.
Тактична обережність, з якою декларують стратегічну рішучість США, має свої переваги. Але стримання суперника працює тільки в тому випадку, коли він відчуває реальну загрозу застосування зброї, якою йому погрожували. І ось тут Адміністрація, коли опублікувала таку доповідь, свій шанс могла втратити. Її обережність в Кремлі можуть сприймати за слабкість. Звичайно, все залежить від того, яка саме інформація знаходиться в засекреченій частині доповіді (там міститься більше прізвищ фізичних осіб і компаній з державним капіталом — ред.), її я не бачив. Але якщо цей закритий список дійсно повний і ретельний, Адміністрації потрібно якимось чином це додатково проговорити, аби всім стало зрозуміло.
Тож я б не назвав доповідь катастрофою, якщо її таємна частина містить реальні механізми для подальшого стримання російських порушень міжнародного законодавства — таких, як втручання в президентські вибори в Сполучених Штатах 2016 року чи агресія стосовно України. В цьому випадку я б на місці Кремля не почувався в безпеці, тому що в Конгресі панує досить рішучий настрій, так само — в Європі. Якщо Росія продовжить втручатися у наші чи європейські вибори, ми зробимо наступний, болючий для неї крок. Але це лише мої, нехай і не безпідставні, сподівання, моя надія на ту частину доповіді, якої ніхто з нас не бачив."
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...